У Житомирі за гроші Світового банку реконструюють очисні споруди

У Житомирі за гроші Світового банку реконструюють очисні споруди

У Житомирі за гроші Світового банку реконструюють очисні споруди
.

Очисні споруди Житомирводоконалу, які зараз реконструюють за гроші Світового банку реконструкції та розвитку, планують здати в експлуатацію у квітні наступного року.

Про це розповів директор підприємства Андрій Нікітін.

За його словами, зараз на будівельному майданчику працює дві бригади компанії-підрядника, які будують перші два цехи з механічної очистки стоків.

Вартість проєкту будівництва очисних споруд становить 10 мільйонів 600 тисяч. Будівництво цих споруд дозволить відмовитись від очисних на вулиці Селецькій і приймати та очищувати стоки з усього Житомира в одному місці.

Андрій Нікітін: "Ці очисні споруди 100% зможуть видалити найбільш складні забруднення, в тому числі фосфати та азот. Це те, що впливає на стан наших річок. Те, через що з’являються синьо-зелені водорості. На сьогодні на очисних спорудах на двох майданчиках працює приблизно 149 осіб. Після реконструкції мають працювати за регламентом 39. Всі процеси, які зараз виконуються вручну, здійснюватимуться автоматично – відбиратимуться проби. І сам процес очистки теж має відбуватися автоматично"

Представник компанії-підрядника Володимир Бондар: "Прямо зараз працюють дві ланки, тому що два паралельні майданчики одночасно будують. Основних працівників до 15 чоловік на кожній ланці. Виконуються залізобетонні роботи по основним спорудам, які стосуються підготовки води до очистки. Це – це пісколовки, вони доволі технологічні. Те саме стосується будівлі зачистки, але вона явно простіша і вже майже завершена. Далі після залізобетону починається монтаж металевих конструкцій".

Автор - Дмитро Поліщук

Камера Тетяна Беляк

На початок