У Житомирському центрі реабілітації може не вистачити місць для денного догляду

У Житомирському центрі реабілітації може не вистачити місць для денного догляду

У Житомирському центрі реабілітації може не вистачити місць для денного догляду
.

10 житомирських мам, які виховують дітей із складними порушеннями розвитку, у Житомирі зможуть скористатися послугою "Денний догляд". Для цього оновили міський центр комплексної реабілітації для дітей із інвалідністю та розширили його можливості. І це буде перший в області центр, який надаватиме такі послуги.

За словами керівниці міського департаменту Вікторії Краснопір, станом на 21-го лютого заявку на користування послугою у Житомирі подали 20 мам, які мають дітей зі складними порушеннями розвитку. В області таких родин – 100.

14-ти річний житомирянин Іван Зарічний - інвалід з дитинства. За словами його мами Жанни, має діагноз "Розлад спектру аутизму та інтелектуальна неповносправність".

"Складна інвалідність сина вимагає постійного догляду за ним, тому я не працюю, але дуже хотіла б. А також хотіла б, щоб Іван мав змогу спілкуватися з однолітками. Тому ще з 2010-го року спільно з іншими родинами, які виховують дітей зі складною інвалідністю, звертаємося до обласної адміністрації та міської ради з проханням створити денний догляд, Бути активними батькам і корисними нашій громаді в загалом. То б то батьки зможуть працювати. Дитина буде доглянута, а мама зможе піти на роботу, платити податки і не висіти на шиї у державі ", - розповіла Жанна Зарічна.

І якщо, за словами жінки, у 2018-му році послуги з денного догляду потребувало близько 50 родин в області, то на сьогодні їх кількість збільшилася.

За словами керівника департаменту соцполітики в області Юрія Прокопця, соціальна послуга денний догляд буде.

Юрій Прокопець: "Ось учора відкриваю інтернет і дивлюся – ось Міністерство соціполітики України саме на ці послуги започатковує нову бюджетну програму, і на неї виділяє 100 мільйонів гривень. Єдине, що тут є – така послуга повинна надаватися у всіх ОТГ".

У Житомирі роботу над створенням денного догляду на базі центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, за словами керівниці міського департаменту соціальної політики Вікторії Краснопір, розпочали у жовтні.

Вікторія Краснопір: "У жовтні минулого року було прийнято рішення Житомирською міською радою, депутатським корпусом виділити гроші для створення групи денного догляду при нашому центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. Ця сума сстановила 195 тис гривень. Але, враховуючи стан приміщення, ремонту, обладнання і все інше, ми також залучили "донорів". Нам також було виділено грантові гроші - 45 тисяч гривень на доступний туалет"

За словами директора реабілітаційного центру Віктора Козиря, це – зручні поручні біля унітазу, душова зі стільцем. Цю санітарну кімнату обладнали, враховуючи потреби дітей з будь-якою вадою інвалідності.

Віктор Козир: "Так, душова дійсно зручна, адже стілець розкладається і потім знову зручно складається до стінки. А ще є дзеркало, яке регулюється. Його можна і вирівняти і нахилити, якщо потрібно буде для дитини на візочку".

Вікторія Краснопір: "Слід додати, що приміщення ми отримали в оренду. Знаходяться вони у дитячий поліклініці на вулиці Святослава Ріхтера. Є близько 90 кв. метрів приміщення. І ми плануємо через два тижні відкрити там центр денного догляду, а вірніше – групу денного догляду при нашому центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю".

Скористуватися послугою денний догляд у цьому центрі зможуть тільки житомиряни. І на сьогодні, за словами Жанни Зарічної, від родин, які виховують дітей зі складною інвалідністю, подано 20 заяв.

Вікторія Краснопір: "Наша група денного догляду розрахована приблизно на 10 дітей, тому , що там прощі не великі. Діти в даній групі будуть до 18-ти років. Але ми будемо прораховувати, яку практично яку кількість дітей він зможе прийняти фактично після його відкриття".

Автор сюжету - Антоніна Тугас

Камера Тетяна Беляк

На початок