У Житомирі на головній каналізаційній насосній станції – аварія

У Житомирі на головній каналізаційній насосній станції – аварія

Оновлено
У Житомирі на головній каналізаційній насосній станції – аварія
. КП "Житомирводоканал"

6 серпня, пізно ввечері, на головній каналізаційній насосній станції Житомира сталася аварійна ситуація. Внаслідок великої кількості опадів, затопило машинний зал. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook керівник комунального підприємства Андрій Нікітін.

За його словами, потужностей насосного обладнання не вистачило для перекачування всіх стоків на очисні споруди каналізації.

Протягом всієї ночі аварійні бригади КП "Житомирводоканал"та Держслужби з надзвичайних ситуацій намагалися врятувати ситуацію.

"Надвеликий рівень води, що надходив на головні каналізаційні насосні станції, не дозволив врятувати обладнання від затоплення, – каже Андрій Нікітін. – Велика кількість стічних вод потрапила до річки".

За словами Андрія Нікітіна, зараз співробітники підприємства разом із рятувальниками продовжують боротися за відновлення роботи головної каналізаційної насосної станції Житомира.

"Найближчим часом буде скликана комісія з надзвичайних ситуацій, – каже Андрій Нікітін. – Мобілізовані додаткові сили для подолання екологічної небезпеки".

Також можливе рішення про обмеження водопостачання Житомира протягом дня.

"Сьогодні надважливо максимально обмежити водоспоживання задля того, щоб зменшити кількість стоків, що потрапляють на головні каналізаційні насосні станції, – каже Андрій Нікітін. – Ми продовжуємо працювати над порятунком критично важливого об’єкта водовідведення, а також спрямуємо максимум зусиль на завершення його реконструкції найближчим часом".

ОНОВЛЕНО на 12.30

Комунальне підприємство "Житомирводоканал" повідомляє, що боротьба за відновлення роботи головної каналізаційної насосної станції триває.

Наразі майже ліквідували затоплення машинного залу і тривають роботи з демонтажу третього двигуна.

ОНОВЛЕНО на 16.30

Через аварію на колекторі головної каналізаційної насосної станції Житомира 7 серпня скликали позачергове засідання комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це повідомляє Житомирська міська рада.

7 тисяч кубічних метрів неочищених стоків потрапили до річки Тетерів унаслідок аварії на колекторі головної каналізаційної насосної станції. Рішенням комісії відсьогодні (7 серпня – ред.) проводитиметься щогодинний аналіз води у річці. У разі пониження показників рівня кисню у водосховищі "Відсічне" понизять рівень скиду води до 3,05 метрів. За фактом виникнення аварії на напірному каналізаційному колекторі головної каналізаційної насосної станції розпочате службове розслідування.

Воду з машинного залу відкачали. Далі ведуться роботи з заміни двигунів насосної станції.

У вечір аварії у Житомирі випала фактично шестиденна норма опадів.

Читайте також

  • У Житомирі наприкінці року запрацює нова теплоелектростанція.
  • У Житомирі почали будувати новий завод.
На початок