У Ярунському лісництві почали розчищати ділянки лісу, над якими 2 травня пронісся смерч. Загалом, стихія пошкодила близько 70 гектарів лісу. Лісники кажуть, що ліквідація наслідків смерчу займе не менше трьох місяців.
Про це Суспільному розповів директор Новоград-Волинського досвідного лісомисливського господарства Степан Нусбаум. За його словами, роботи почали тільки зараз через запроваджений у лісі режим тиші.
"Коли ми їхали по селу, то видно було, що пройшов смерч, – говорить лісничий Ярунського лісництва Олексій Васильчук. – Під’їжджаючи до лісу, почули дуже сильний шум. Було страшно, тож, ми далі не поїхали. Коли смерч пройшов, ми повернулися, але зайти на територію лісу було неможливо – скрізь лежали повалені дерева. На другий день приїхав я з майстром, обійшли скрізь – повалило повністю цілий квартал лісу, який займає площу 70 гектарів лісу. Молодші дерева – віком до 30 років – смерч не зачепив, а старші дерева зрілого вік – такі як осики – пошкодив".
За словами директора лісомисливського господарства Степана Нусбаума, смерч пошкодив 80 відсотків осики у лісництві, а це – понад 50 гектарів насаджень.
"В Ярунському лісництві пошкоджено біля 5 тисяч лісової маси. На цей момент ми вже прибрали 400 кубометрів. Зараз починаємо розгортати всю техніку. Тут є два характери пошкоджень – це вибіркові санітарні рубки пошкоджень – 3 з половиною тисячі – і суцільні рубки. Надіємося, що ми справимося з цим буреломом за три місяці і навіть на осінь підготуємо землю, а на весну вже посадимо тут лісові культури", – розповів Степан Нусбаум.
На ліквідації наслідків смерчу у лісництві працює три бригади найманих працівників. Микола Наюк у бригаді є вальником лісу. Робота, каже, небезпечна, тож, треба дотримуватися техніки безпеки.
"Спочатку дивимося, у яку сторону дерево лежить. Якщо не можна його зняти, то беремо трос і стягуємо, бо інакше – ніяк. Головне те, що треба виконувати техніку безпеки. Похибку на вітер теж беремо до уваги. І важливо дивитися, щоб поблизу не було людей", – каже Микола Наюк.
Нагадаємо, раніше Суспільне повідомляло, що на початку травня на Житомирщині смерч пошкодив 20 гектарів лісу.
Автор: Володимир Шолдрук
Оператор: Віктор Підвисоцький