Житомирська міська рада готує договір оренди на землю для забудови багатоквартирного будинку, 70 квартир у якому зможуть на пільгових умовах придбати освітяни та медичні працівники Житомира. Нагадаємо, що 17 травня депутати житомирської міської ради на сесії ухвалили рішення виділити ділянку під забудову за адресою: провулок Червоний 41а.
Радник Житомирського міського голови Олександр Черняхович розповів Суспільному, що медичні та освітні кооперативи отримають загальну площу приміщень у три з половиною тисячі квадратних метрів.
"Два роки тому до нас звернулися освітяни і медики з проханням допомогти їм з придбанням житла для своїх працівників за, скажімо так, більш сприятливими цінами. Для цього ми запропонували їм створити кооперативи на базі їхніх профкомів. Ми допомогли їм їх створити та зареєстрували їх. Вони принесли нам списки, у міської ради була земельна ділянка, тож, ми провели конкурс, де найкращі умови і ціна – 5 тисяч 700 гривень за один квадратний метр", – каже Олександр Черняхович.
За словами голови житлово-будівельного кооперативу "Житомир медичний" Сергія Дацкевича, житло отримають медичні працівники та працівники закладів освіти, які перебувають у черзі на поліпшення житлових умов,
"Медичні працівники – лікарі, медсестри, молодші медичні працівники, які працюють в міських закладах охорони здоров'я і вже тривалий час перебувають на квартирному обліку, – говорить Сергій Дацкевич. – Зокрема, йдеться про молодих спеціалістів, яких направили до нас працювати з інших регіонів і які наразі не мають особистого житла. З числа таких працівників у 2017 році при розгляді на профкомі і формувалися ці списки".
Медпрацівниця Олена Карпінська розповіла, що нині проживає у гуртожитку – в кімнаті площею 17 квадратних метрів.
"Запропонували хороші умови – десь близько 5 тисяч 800 гривень за квадратний метр. Якщо держава дасть нам доступні кредити по 7%, як вони це обіцяють, то, порахувавши, вирішили ось так", – каже медпрацівниця.
Голова житлово-будівельного кооперативу "Житомир освітній" Віктор Квіточка говорить, що зараз у них в списку 47 людей, які претендують на придбання пільгового житла. Це вчителі, працівники дитячих садочків та технічні працівники освітніх закладів. Деякі люди чекають на можливість придбати таке житло понад 30 років. Сам Квіточка теж, з його слів, стоїть у черзі з 1986 року.
Побудувати багатоповерхівку з соціальним житлом збираються за три роки.
Авторка: Ольга Груп-Сікора
Оператор: Олександр Данилюк