Оперативники Житомирщини затримали у Києві підозрювану у вербуванні малолітніх для порнозйомок

Оперативники Житомирщини затримали у Києві підозрювану у вербуванні малолітніх для порнозйомок

Оперативники Житомирщини затримали у Києві підозрювану у вербуванні малолітніх для порнозйомок
. Суспільне

11 березня оперативники карного розшуку Нацполіції Житомирщини затримали у Києві 58-річну жінку. Її підозрюють у вербуванні дівчат 14-15 років для участі у порнозйомках. Жінка тривалий час переховувалася від органів досудового розслідування, оскільки за скоєні тяжкі злочини їй загрожує до 15 років ув'язнення.

Про це Суспільному розповіла пресофіцерка Нацполіції у Житомирській області Ольга Номерчук. За її словами, слідчі Нацполіції Житомирщини у ході досудового розслідування встановили причетність підозрюваної до вербування навесні 2016 року кількох жительок Овруча для порно фотосесій.

Жінка знала про матеріальні труднощі у родинах дівчат і, використовуючи їх уразливий стан та обіцяючи гарні заробітки, спонукала до участі у зйомках. Вона втягнула трьох юнок віком 14-15 років у виготовлення дитячої порнографії.

Злочинну діяльність фотостудії поліцейські припинили у 2017 році. Тоді ж жінці оголосили про підозру у вчиненні кримінальних діянь, передбачених частиною 3 статті 149"Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини" Кримінального кодексу України. Проте процесуальні дії проводились заочно, оскільки підозрювана переховувалась. Відтак її оголосили у розшук.

11 березня оперативники кримінальної поліції Житомирщини затримали підозрювану на одній із вулиць столиці. Жінку доставили до обласного управління.

Наразі слідчі у рамках статті 191 "Дії уповноважених службових осіб після затримання на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання"Кримінального процесуального кодексу України вирішують питання про обрання жінці запобіжного заходу.

Відповідно до законодавства України за вербування малолітніх з використанням обману та їх уразливого стану їй може загрожувати позбавлення волі на термін від 8 до 15 років.

На початок