Дар'я Стрельнікова з Житомира малює картини спиртовими чорнилами – коли спирт випаровується, малюнок складається в певний образ. Мисткиня каже, що кожна картина – це таємниця, бо передбачити кінцевий результат неможливо.
Суспільному Дар'я розповіла, що малюванням картин спиртом захопилася недавно. На майстер-класі у Києві вивчила всі тонкощі процесу. До прикладу, в роботі можна використовувати лише ізопропеленовий спирт або алкогольні фарби.

Ще буде потрібен фен та спеціальний синтетичний папір. Майстриня каже, що для картин можна брати і ламіновані ДСП та арт-борди, але їх потрібно буде покривати спеціальним лаком, аби фарба не стиралася.

На створення картини йде близько години. Цікавості додає те, що передбачити кінцевий результат неможливо. Але перед початком процесу все ж потрібно тримати в уяві образ майбутньої роботи.

"Треба для себе розуміти, в яких кольорах ви хочете бачити цю картину – щоб вони гармонійно поєднувалися між собою, – розповідає мисткиня. – Для себе я обрала цю техніку малювання, бо вона дуже ніжна. Цим і припала мені до душі".
Дар'я каже, що на першому етапі синтетичний папір треба протерти ізопропеленовим спиртом. Крім того, є декілька способів нанесення фарби на полотно.
"Можна, наприклад, використовувати техніку ведення краплі. Тобто, вести краплю з одного кольору в інший. Можна феном роздувати фарбу в потрібному напрямку. Фарба висихає, спирт випаровується і виходять різні малюнки. Це політ фантазії. Кожен для себе знаходить щось цікаве", – розповідає художниця.

Такі картини краще розташовувати там, куди не потрапляють сонячні промені, бо від сонця фарба втрачає яскравість тону.
Роботою Дар'ї зацікавився і її син Михайлик, котрий теж вподобав цей вид творчості.

Останній штрих у картині – спиртові краплі. Їх наносять зверху на малюнок і вже не підсушують феном. А потім картину можна довго розглядати, бо образи міняються залежно від того, під яким кутом дивитися.


"Ми всі гуртом побачили на картині голову, руку, подушку, ковдру, – каже художниця, дивлячись на свою нову картину. – Це у нас спить людина. Хоча ви, цілком можливо, зможете побачити в ній щось своє".
Авторка: Ольга Груп-Сікора
Камера: Сергій Кобилянський