50 експонатів представили на виставці "По Афгану гуляють вітри…" у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича. Виставка присвячена 32-ій річниці виведення військ з Афганістану.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла організаторка виставки Ольга Птіцина. За її словами, на виставці представлені авторські світлини, матеріали з особистих архівів ветеранів афганської війни, публікації з періодичних видань тих років, картини та книги.
"Мета створення виставки "По Афгану гуляють вітри…" – це вшанування, це пам'ять, це повага до ветеранів афганської війни, тих, хто загинув і не повернувся до України, – розповідає Ольга Птіцина. – Акцент у цій виставці зроблений саме на житомирські моменти. Ось ці картини наші художники Кравчук і Котвицький намалювали на афганську тему, гарні роботи. Ветерани афганської війни розуміють цінність цієї виставки і самі несуть свої фото".
Василь Давидов на виставку приніс світлини, зроблені під час служби в Афганістані. Чоловік з 1982 по 1983 рік перебував у складі обмеженого контингенту радянських військ у Кандагарі. Під час виконання бойового завдання був поранений, згодом нагороджений медаллю "За відвагу".
Василь Давидов розповів, що був старшиною роти супроводу:
"Ми здійснювали супровід колон, забезпечували життєдіяльність нашої бригади та афганських районів. Я приніс фото, на якому ми перед виконанням бойового завдання. Війна – це не жарти, і я завжди буду про це пам'ятати. Я – інвалід 2 групи після Афганістану".
"Афганська війна закінчилася 32 роки тому, але її пам'ятають досі,– говорить представник міністерства у справах ветеранів в області Валерій Логінов. –Участь у цій війні взяли понад 160 тисяч військовослужбовців з України".
Валерій Логінов зазначив, що чверть військовослужбовців, які пройшли цю війну, були з України:
"Нині в області – понад 4,5 тисячі учасників бойових дій в Афганістані. Дуже багато серед них є інвалідами війни".
Виставка "По Афгану гуляють вітри…" в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича експонуватиметься до 28 лютого.
Автор : Володимир Шолдрук
Камера: Сергій Базилюк