П’ятьох чоловіків із Житомирської, Одеської та Рівненської областей підозрюють у виготовленні та продажу психотропних речовин. За рішенням суду їх взяли під варту, двом призначили заставу. За даними прокуратури, під час обшуків вилучили близько 10 кілограмів психотропів, обладнання та документи.
Про це Суспільному розповіла головна спеціалістка з питань інформаційної політики Житомирської обласної прокуратури Анна Островська.
За її словами, п’ятьох чоловіків із Житомирської, Одеської та Рівненської областей, яких підозрюють у виготовленні та збуті особливо небезпечних психотропних речовин у великих та особливо великих розмірах, взято під варту за рішенням Корольовського районного суду міста Житомира. Трьом із них призначено запобіжний захід без права внесення застави. Раніше в Житомирській області викрили дві схеми незаконного виробництва та збуту психотропних речовин.
"Слідство встановило, що 31-річний житель Звягельського району організував виготовлення психотропної речовини PVP, залучивши до цього свого брата та знайомих з інших регіонів. Продаж здійснювався через інтернет із пересиланням товару під вигаданими іменами. Обом братам призначили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Ще двом учасникам суд дозволив внести заставу — у розмірі 211 тисяч гривень та 481 тисяча гривень відповідно. Інший фігурант, 26-річний житель того ж району, обладнав у будинку лабораторію, де виготовляв психотропні речовини PVP, 4-ММС і зберігав канабіс. Збут здійснював через так звані "закладки". Його також взято під варту без права внесення застави", — сказала Анна Островська.

Спеціалістка з питань інформаційної політики Житомирської обласної прокуратури розповіла, що під час обшуків вилучили близько 10 кілограмів психотропних речовин на понад 4,5 мільйона гривень за цінами "чорного ринку", а також обладнання та документацію.
"Чоловікам повідомили про підозру у незаконному виготовленні, зберіганні, перевезенні, пересиланні з метою збуту та без такої мети психотропних речовин у великих та особливо великих розмірахч. 2 ст. 305, ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 3 ст. 309 КК України, в організації та утриманні місця для їх незаконного виготовленняч. 1 ст. 317 КК України, а також у незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні прекурсорів з метою виготовлення психотропних речовинч. 1 ст. 311, ч. 2 ст. 311 КК України", — повідомила Островська.

Зі слів Анни Островської, відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в установленому законом порядку та підтверджено обвинувальним вироком суду.
Раніше Суспільне повідомляло, що 13 травня у результаті обшуків у рамках спецоперації з ліквідації наркобізнесу в 15 областях України правоохоронці затримали 66 людей, причетних до діяльності міжнародної мережі наркобізнесу, та вилучили кілька десятків тонн наркотичних та психотропних речовин. За результатами обшуків в рамках спецоперації з ліквідації наркобізнесу у 15 областях України правоохоронці Житомирщини вручили підозри п'ятьом чоловікам.

Суспільне готове надати можливість озвучити свою позицію всім учасникам інциденту або їх адвокатам — для цього їм потрібно написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp