У місті Овруч на Житомирщині Віталій Дрозд разом із синами виготовляє частини до дронів-камікадзе. Родина подрібнює дріт, збирає корпуси і заповнює їх шрапнеллю. Усе — на волонтерських засадах і за потребами військових.
Волонтер Віталій Дрозд розповів кореспондентам Суспільного, що допомагає військовим від початку повномасштабного вторгнення. За свою роботу має численні подяки.
"Просто люди телефонують — ми відправляємо, і все. На початку був дріт, був матеріал, з якого можна рубати. Сто кілограмів на день — це звичайна норма: день рубаємо, о 18:00 — на пошту і відправляємо. В основному це схід — Донецький, Харківський напрямки, південь — Запоріжжя, також відправляли і на Курськ", — сказав Віталій Дрозд.

За словами Віталія Дрозда, коли не встигає нарубати необхідну кількість дроту, йому допомагають сини — Ростислав і Матвій. Ручним пристроєм Ростислав подрібнює дріт, виготовляючи шрапнель. За його словами, це начиння використовують для наповнення корпусів — складової частини дронів-камікадзе, які застосовують військові.
"Я рубаю дріт. Важко. Навантаження на руки, руки болять. За день можна нарубати до п’яти кілограмів дроту. Хочу, щоб мир швидше настав", — розказав Ростислав Дрозд.

Щоб зменшити фізичне навантаження, знайомий родини Дроздів виготовив автоматичний пристрій для рубання дроту.
"Автоматичним пристроєм можна нарубати більше дроту, і руки не так болять. За вісім місяців ми нарізали на ньому понад вісім тонн", — сказав Ростислав.
"Продуктивність зросла вдесятеро. Мінімум 100 кілограмів на день ми на ньому рубали", — говорить Віталій Дрозд.

Віталій розповів, що пристрій для рубання дроту з часом зношується і ламається, тому придбав ще один — для обробки грубшого дроту. За новим верстатом працюють два місцеві жителі-волонтери, один із них — Володимир Письменний.
"Він ріже грубший дріт, можливо, навіть швидше. Той пристрій ламається, а цей — ще ні. Але дріт потрібно пересівати: багато іржі, трапляються великі уламки, які потім погано підходять до бомбочок. Тут — 25 кілограмів нарубаного дроту, так званих осколків", — пояснив Володимир Письменний.

За потреби військовослужбовців Віталій Дрозд разом із синами заповнює корпуси для дронів-камікадзе.
"Я зараз засипаю в корпуси для дронів рубаний дріт, потім будемо заливати смолою", — розповів Матвій Дрозд.

Житель Овруча Сергій Ященко виготовляє корпуси та скиди для дронів-камікадзе на 3D-принтері.
"Якщо немає замовлень від Віталія, я друкую для "ДрукАрмії". Іноді запити надходять напряму від військових. Друкував насадки на дуло автомата, заряджувачі для патронів, підставки для дронів. Також просили надрукувати круглі бомбочки — робив тільки корпуси, без заповнення, і передавав далі. Зараз найбільше замовлень саме на скиди й корпуси для дронів-камікадзе — обидва варіанти ефективні. Маленький приклад скиду — це накольник. Це корпус, у який вставляється накольник із детонатором і вибухівкою. Хвостовик знімається, засипається шрапнеллю — як у камікадзе, і все, виріб готовий. Пластик буває різний — купуємо його у різних постачальників. Частину також передають волонтери", — сказав Сергій Ященко.

Зі слів Віталія Дрозда, коли не вистачає пластикових корпусів для вражаючих елементів, він виготовляє їх із підручних і відходних матеріалів. Також часто не вистачає і дроту.
"Цепи збираємо з бензопил. Купуємо труби ПВХ діаметром 32 міліметри, обклеюємо їх армованим скотчем, обмотуємо цепами і ріжемо на невеликі частини. Використовуємо відходи. Наприклад, балони з-під монтажної піни, які зазвичай викидають — ми беремо їх у роботу. Вставляємо туди шматки цепів, усе засипається шрапнеллю і заливається епоксидною смолою", — пояснив Віталій Дрозд.

Волонтер Віталій Дрозд розповів, що хоче, щоб небайдужі люди долучалися і допомагали.







Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp