Заступника начальника Райківської виправної колонії №73 з Житомирської області підозрюють у незаконній виплаті заробітної платні відсутнім на службі співробітникам установи. Чотирьох фігурантів цієї справи звільнили із займаних посад.
Про це розповіла Суспільному речниця управління ДБР у Хмельницькій області Катерина Герасімук.
За її інформацією, в ході розслідування було встановлено, що із жовтня 2021 року до липня 2024 року посадовець безпідставно виплачував зарплату, премії та надбавки чотирьом працівникам на загальну суму понад 600 тисяч гривень.
"При цьому вони тільки періодично з’являлися на роботі та майже не виконували службові обов’язки. За попередніми даними, за це керівник отримував від працівників частину виплат", — сказала Катерина Герасімук.
Також речниця управління ДБР повідомила про ще одну підозру, оголошену заступнику начальника колонії. Працівники ДБР встановили, що посадовець у 2023 році не задекларував будинок на 104 квадратних метри та земельну ділянку 0,213 гектара, на якій знаходиться цей будинок.
Заступнику начальника колонії повідомили про підозри у зловживанні службовим становищем та умисному внесенню недостовірних даних до декларації — за частиною 2 статті 364Зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки — карається позбавленням волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. та частиною 1 статті 366-2Умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування — карається штрафом від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин або обмеженням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Кримінального кодексу України. Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.
За інформацією ДБР, чотирьох працівників колонії, які брали участь в оборудці, звільнили із займаних посад. Вживаються заходи для відшкодування державі завданих збитків.
Суспільне Житомир готове надати можливість озвучити позицію підозрюваного у цій справі — для цього потрібно звернутися до редакції у будь-який зручний спосіб. Зокрема, написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp