У Запоріжжі триває приписна кампанія юнаків до призовних дільниць

У Запоріжжі триває приписна кампанія юнаків до призовних дільниць

Запорізький обласний ТЦК та СП проводить припис юнаків до призовних дільниць.
Брифінг Запорізького обласного ТЦК та СП. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі триває приписна кампанія юнаків до призовних дільниць, що розпочалася у січні та буде тривати до кінця березня цього року. Так, підлітки чоловічої статі 2007 року народження мають з’явитися до районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Про це сьогодні, 28 лютого, на брифінгу повідомив начальник відділу призову сектору комплектування Запорізького обласного ТЦК та СП Максим Сердюк.

У Запоріжжі триває приписна кампанія юнаків до призовних дільниць 2024 рік
Максим Сердюк, начальник відділу ТЦК та СП. Фото: Суспільне Запоріжжя
Станом на зараз, проводяться відповідно до закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" заходи з приписки юнаків до призовних дільниць", — зазначив представник ТЦК.

Припис юнаків здійснюється з метою взяття на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів та стану здоров'я до проходження військової служби. Такі заходи мають плановий характер:

"До призовних дільниць щороку протягом січня-березня приписуються юнаки, яким в рік проведення приписки виповнюється 17 років. Тобто, в цьому році зазначені заходи проходять юнаки 2007 року народження", — повідомив посадовець.

Приписка військовозобов'язаних юнаків проводиться районними територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

"Для приписки до призовної дільниці, юнаки зобов'язані особисто прибути в термін визначений повісткою, яку отримали до районного ТЦК та СП та надати перелік документів, що визначені постановою Кабінету Міністрів № 352. Цей перелік документів визначений додатком 7, зазначеної постанови", — зазначив Максим Сердюк.

У випадках, якщо юнак з будь-яких причин не отримав повістку, зокрема, до кінця березня, він має особисто звернутись до районного ТЦК та СП, зазначає начальник відділу призову:

"У зв'язку з тим, що постановка на військовий облік та приписка до призовної дільниці є одним з видів військового обов'язку".

Що відомо про приписку юнаків до призовних дільниць

Згідно зі статтю 14 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" до призовних дільниць щороку протягом січня — березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. У 2024 році обліку підлягають юнаки 2007 року народження.

Перелік документів для допризивника (додаток №7 постанови КМУ №352)

  1. Копія паспорта громадянина України (ID-картки з довідкою про реєстрацію місця проживання особи).
  2. Копія свідоцтва про народження.
  3. Копія документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (картка платника податків).
  4. Копія документа про освіту.
  5. Довідка з місця роботи (навчання).
  6. Характеристика з місця роботи (навчання).
  7. Лист вивчення особистих якостей призовника.
  8. Довідка про рентгенівське обстеження органів грудної порожнини.
  9. Інші документи про стан здоров’я та сімейний стан.
  10. Повідомлення органів досудового розслідування про підозру призовнику у вчиненні кримінального порушення або суду про розгляд кримінальної справи в суді, органу реєстрації актів цивільного стану громадян про зміну прізвища, імені та по батькові, інші документи, що характеризують особистість призовника.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок