У Запорізькій області впровадять телемедицину

У Запорізькій області впровадять телемедицину

У Запорізькій області впровадять телемедицину
.

У Запорізькій області впроваджують телемедицину, тобто комплекс засобів дистанційного надання медичної допомоги. Про це повідомив голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Боговін.

За словами обласного голови, до цього часу 93 мобільні телемедичні комплекси, на покупку яких виділили майже 11 мільйонів гривень бюджетних коштів, не використовувалися за призначенням."Зараз ми виправили цю ситуацію – створили мережу й обласний телемедичний центр. В умовах стрімкого зростання захворюваності на COVID-19 телемедицина стала ще більш актуальною." За словами Боговіна, її можливості дозволять:

  • отримати нову якість медичної допомоги за рахунок дистанційних консультацій висококваліфікованих лікарів обласних закладів та базових лікарень інтенсивної допомоги.
  • забезпечити доступність всім мешканців області, не залежно від місця проживання.
  • зекономити час та кошти - хворі не мають витрачати час, сили і кошти на поїздку до обласних закладів. Особливо, коли консультація вкрай необхідна швидко в умовах критичного стану.
  • в умовах ковіду за рахунок дистанційності уникнути зараження лікаря і хворих.

Станом на 5 жовтня до мережі Єдиного телемедичного простору приєдналися 52 заклади охорони здоров’я Запорізької області, провели навчання медичних фахівців і технічного персоналу в 28 установах. Відбулося і 16 тестових консультацій Запорізьким обласним телемедичним центром на базі Запорізької обласної клінічної лікарні з установами охорони здоров’я первинного та вторинного рівня регіону. Консультацію реальних пацієнтів планують почати вже до кінця жовтня.

На початок