У Запоріжжі відкрився Центр ветеранського розвитку

У Запоріжжі відкрився Центр ветеранського розвитку

У Запоріжжі відкрився Центр ветеранського розвитку
Відкриття Центру ветеранського розвитку у Запоріжжі, 25.01.2024. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі відкрився Центр ветеранського розвитку. За сприяння Міністерства в Україні вже відкрито 13 таких закладів на базах провідних вишів. У них ветерани та члени їхніх сімей матимуть можливість розвивати свої професійні навички, проходити перекваліфікацію, а також відбуватиметься підготовка майбутніх помічників ветеранів.

Про це сьогодні, 25 січня, під час поїздки до Запоріжжя повідомила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

"Одним з елементів інтеграції ветерана в цивільне життя є отримання цивільної спеціальності, можливості працевлаштування, можливості бути конкурентоспроможним на ринку праці. Саме для того, щоб полегшити ветеранам можливість інтеграції в цивільне життя після служби, ми започаткували створення центрів ветеранського розвитку на базі вищих навчальних закладів", — зазначила міністерка.

Центр ветеранського розвитку запрацював у Запоріжжі
Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів України. Фото: Суспільне Запоріжжя

За її словами у запорізькому Центрі, як і в інших Центрах ветеранського розвитку, будуть проводити навчання для помічників ветерана. Так, по країні їх планують підготувати до 15 000 людей. Також у Центрах будуть проводити заходи з психотерапії та реабілітації.

"Окрім цього тут будуть розроблені навчальні програми, на які зможуть подаватися ветерани. Бюджетна програма міністерства у справах ветеранів передбачає оплату послуг вищому навчальному закладу за навчання ветеранів. А для ветерана це буде безкоштовно. Тобто тут люди зможуть отримати цивільні спеціальності, яких потребує регіон", — зазначила Юлія Лапутіна.

Для кращого аналізу потреб ринку праці Центри ветеранського розвитку будуть співпрацювати з центрами зайнятості, щоб потім надавати ветеранам можливість навчатися на затребуваних спеціальностях.

Центр ветеранського розвитку у Запоріжжі відкрився 25 січня
Юлія Лапутіна на відкритті Центру ветеранського розвитку у Запоріжжі, 25.01.2024. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Юлії Лапутіної, до початку повномасштабного вторгнення в єдиному державному реєстрі ветеранів війни було близько 500 тисяч людей. Зокрема, безпосередньо учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни й члени родин загиблих, і герої небесної сотні, та воїни на території інших держав.

"Після широкомасштабного вторгнення ветеранів війни буде набагато більше. Прогнозні оцінки — що людей, дотичних до ветеранської політики буде до чотирьох мільйонів"
Юлія Лапутінаміністерка у справах ветеранів

У Запоріжжі відкрився Центр ветеранського розвитку
Відкриття Центру ветеранського розвитку у Запоріжжі, 25.01.2024. Фото: Суспільне Запоріжжя

У бюджеті Мінветеранів на програму допомоги ветеранам передбачено більш ніж 3 млрд грн.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок