"Ми розраховуємо провести евакуацію за 30 діб": очільник ЗОВА про примусову евакуацію

"Ми розраховуємо провести евакуацію за 30 діб": очільник ЗОВА про примусову евакуацію

Ексклюзивно
Очільник ЗОВА Юрій Малашко про примусову евакуацію на Запоріжжі
Юрій Малашко, голова Запорізької ОВА, 29.08.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Примусова евакуація дітей оголошена у двох районах Запорізької області — Василівському та Пологівському. А саме: у місті Гуляйполе, селищі міського типу Степногірськ, а також у Преображенці, Єгорівці, Новопавлівці. Вивозити планують 54 дитини та 67 супроводжуючих їх членів сімей.

Очільник Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко розповів Суспільному про примусову евакуацію, її терміни та перспективи.

Нагальність евакуації

Станом на сьогодні інформаційна кампанія, яку ми проводили разом з поліцією, не дала бажаних результатів, і безвідповідальність батьків змусила нас прийняли таке рішення.

Тобто це є примусова евакуація родин із дітьми і також маломобільних людей.

Це особливо одна із таких проблем, що люди залишаються, люди маломобільні, тому без всякої згоди чи незгоди вони мають виїхати з населених пунктів.

Ми розраховуємо провести евакуацію за 30 діб
Юрій Малашко, очільник ЗОВА

Інформування людей у прифронтових районах Запоріжжя

На сьогодні керівники населених пунктів проводять роботу з інформування населення. Це буде евакуація за нашою логістикою, за нашими евакуаційними маршрутами і автомобілями. Планують вивозити до Запоріжжя і Запорізького району. Людям також буде надаватися, і надається, інформація, куди вони їдуть, в які помешкання, з фотографіями тощо.

Адже туди, куди вони будуть переміщені, там є все необхідне для нормального життя, але, звісно, вони можуть з собою взяти речі і все необхідне, що їм потрібне буде.

Термін забезпечення місцем проживання евакуйованих

Людей будуть забезпечувати місцем проживання на безстроковий термін. І більш того, як тільки покращиться ситуація в населеному пункті і наші хлопці підуть далі, тоді й будемо вирішувати чи можуть вони повертатися, чи ні.

Людей будуть забезпечувати місцем проживання на безстроковий термін
Юрій Малашко, очільник ЗОВА

Допомога щодо виїзду за кордон

Ми разом з волонтерами та іншими міжнародними організаціями також організовуємо роботу щодо побажання рідних, батьків з дітьми. Вони можуть бути переміщені і за кордон також.

Допомога з роботою після евакуації

Це одна з наших таких програм, особливо наших хабів Пологівського і Васильківського районів, саме те, щоб їх забезпечувати не тільки продуктами харчування, якщо це буде необхідне, а й роботою в тому числі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок