Запоріжці створили дитячий майданчик власними силами

Запоріжці створили дитячий майданчик власними силами

Запоріжці створили дитячий майданчик власними силами
. Суспільне Запоріжжя

Майданчик для наймолодших створили у Хортицькому районі Запоріжжя. Над облаштуванням місця для дитячих розваг працювали 3 родини протягом декількох місяців.

Скульптури героїв мультфільмів із використаних пляшок та автомобільних покришок створила запоріжанка Наталія Чепець разом з жителями будинку на проспекті Інженера Преображенського, 7. Також на майданчику є корабель, потяг, авто, будиночок.

Наталя - домогосподарка, має 3 дітей, тому зацікавлена в дитячому майданчику: "Не було взагалі тут нічого для дітей. А діток дуже багато маленьких. На сусідніх майданчиках є площадки, але там гойдалки. Багато батьків бояться, щоб гойдалка в лоба не вдарила. Дитина не впала. Так і створили майданчик для маленьких."

Раніше з проханням збудувати майданчик жителі зверталися до місцевої влади, проте безрезультатно. Тому жінка вирішила створити місце розваг для малечі власними силами. Запропонувала цю ідею сусідам, ті – погодилися. Всі конструкції будували спонтанно, спеціальних креслень не розробляли. Для створення майданчика використали дошки, піддони, колеса машин, фарбу.

Дитячий майданчик власними силами створили запоріжці у Хортицькому районі міста. Фото: Суспільне Запоріжжя
Дитячий майданчик власними силами створили запоріжці у Хортицькому районі міста. Фото: Суспільне Запоріжжя.

Будівництво дитячого містечка розпочалося ще в червні. Близько 5 тис. гривень пожертвували 7 місцевих родин, гроші використали для створення конструкцій.

Суспільне звернулося за коментарем щодо безпечності подібних дитячих майданчиків до міського активіста та урбаніста Олександра Ралика. Загалом Олександр схвально ставиться до подібних ініціатив. Мовляв, спільна праця - зближує людей та створює добросусідські стосунки між мешканцями.

Втім, такі матеріали, як покришки, на його думку - не оптимальний варіант. Адже вони токсичні і, по-суті, є відходами. В той же час, Олександр Ралик зауважив, що мерія могла би допомогти принаймні порадами. Тобто розробити інструкції та методички щодо покращення стану прибудинкових територій. У них вказати, які матеріали можна використовувати, а які можуть бути небезпечними. Також в методичках можна було б запропонувати креслення конструкцій для дітей і дати поради, що можна змайструвати у подвір'ї своїми руками.

На початок