У Дніпровському районі Запоріжжя біля Будинку культури “ЗАлК”, що на проспекті Металургів, розташований парк ім. Сагайдачного. Нині його територія захаращена та майже не використовується містянами для відпочинку. До того ж значна частина парку знаходиться в користуванні. Отже, чи є майбутнє в парку Сагайдачного — розбиралося Суспільне.
Згідно з офіційними даними, в парку імені Сагайдачного є наступні земельні ділянки, що перебувають у користуванні:
- 1,06 га передані за строковим договором оренди;
- 1,2 га у постійному користуванні греко-католицької церкви;
- 1,14 га використовується БК "ЗАлК".
Почнемо з ділянки, що передана в постійне користування Парафії Св. Архистратига Михаїла Української греко-католицької церкви міста Запоріжжя 26 червня 2019, згідно з рішенням № 56/54 Запорізької міської ради.
Цьому передувало рішення сесії Запорізької міської ради від 30 червня 2016 року: "Виділити греко-католицькій парафії Святого Архистратига Михаїла ділянку землі під будівництво храму". Так, у 2017 році, на цій ділянці збудували храм святого Володимира Великого.
Іншу ділянку землі (1.0574 гектари) в парку, розташованому біля БК ПАТ "ЗАлК", 13 червня 2008 року передано за строковим договором оренди на 19 років товариству з обмеженою відповідальністю “Запорожинвестстрой”.
У цільовому призначенні щодо використання земельної ділянки ТОВ “Запорожинвестстрой” зазначено, що тут мали побудувати торговельний та спортивно-оздоровчий комплекс. Втім, нині (станом на кінець квітня 2023 року) місцина порожня.
У 2021 році Дніпровська окружна прокуратура Запоріжжя через суд довела необхідність підвищити орендну плату за цю земельну ділянку, оскільки, як зазначають у відомстві, грошова оцінка земельної ділянки в парку Сагайдачного змінилася ще у 2015 році. Тож, згідно з рішенням суду від 23 грудня 2021 року, орендна плата має становити:
"1 286 473 (один мільйон двісті вісімдесят шість тисяч чотириста сімдесят три грн 02 коп.), що становить 3% нормативної грошової оцінки землі за календарний рік в цінах 2021 року."
Однак орендар не підписав нову угоду та продовжує платити за тарифами 2008 року, розповідає депутатка Запорізької міської ради від фракції "Слуга народу" Регіна Харченко:
"Вони щороку платити оренду — 136 тисяч гривень.Та вони виконували зобов'язання з порушеннями, бо в договорі чітко вказано: "Якшо змінюється нормативно-правова оцінка, то мають виконуватися всі заходи, аби укласти з міською радою договір". А вони не просто це не роблять, а ігнорують рішення суду".
Також депутатка повідомила Суспільному, що, за даними Державної податкової служби, підприємство “Запорожинвестстрой” станом на 01.02.2023 рік заборгувало 136 108,84 грн.
Оскільки на орендованій землі немає жодного об'єкта нерухомості, міська влада може розірвати договір оренди землі достроково в односторонньому порядку та повернути землю у власність громади, — каже Регіна Харченко.
24 квітня 2023 року посадовиця подала депутатське звернення до секретаря міської ради, заступника міського голови та департаменту правового забезпечення з проханням:
"Надати копію Договору оренди з ТОВ "Запорожинвестмтрой" з усіма укладеними додатковими угодами та повідомити чи виконало товариство "Запорожинвестмтрой" станом на квітень рішення Господарського суду від № 908/2265/21 від 20.12.2021".
27 квітня 2023 року на сесії Запорізької міської ради Регіна Харченко звернулася до депутатів та профільних управлінь, аби вони розглянули можливість дострокового розірвання договору оренди з ТОВ “Запорожинвестстрой”.
Суспільному депутатка пояснила, що затягувати з рішенням не варто, оскільки місто втрачає потенційних сумлінних орендарів :
"Це треба якнайшвидше робити, оскільки, як показує практика, 10-річчями нічого не будують, а коли закінчується термін оренди, починають швиденько щось будувати: ставлять два блоки й кажуть: "Все, в нас тут об'єкт нерухомості, тож продовжуйте з нами договір оренди".
Про необхідність повернення до власності громади ділянок, за якими не здійснюється належний догляд, 28 квітня у своєму Telegram-каналі повідомив і секретар міськради Анатолій Куртєв:
"На жаль, поки що проблемними залишаються ті ділянки, за якими їхні орендарі не здійснюють належний догляд. Зараз ми опрацьовуємо варіанти вирішення цього питання, зокрема розірвання договорів оренди та повернення таких територій до власності громади".
Хто ж має доглядати за частиною парку в понад 2 га, яка досі перебуває у власності громади?
Згідно з відповіддю Запорізької міської ради від 26.04.2016 на інформаційний запит щодо парків на території м. Запоріжжя: обслуговування 2,19 га парку ім. Сагайдачного закріплене за ТОВ “Запорожинвестстрой”.
Суспільному не вдалося зв'язатися з підприємством “Запорожинвестстрой”, аби дізнатися, чому територія, яку орендує ТОВ в занедбаному стані. Тож направили інформаційний запит до Запорізької міської ради, аби з'ясувати, які дії передбачені у договорі оренди земельної ділянки, у разі неналежного виконання Орендарем своїх обов'язків.
Чекаємо на відповідь у встановлений законом термін.
Читайте також
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber