Три автомобілі для мобільних медичних бригад отримали сьогодні центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) Новомиколаївської, Широківської та Вільнянських громад від Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з координатором програми мобільні медичні бригади Червоного Хреста України за підтримки Австрійського Червоного Хреста Володимиром Кравченко.
"Тепер мобільні бригади будуть виїжджати в громади й надавати допомогу людям."
За словами Володимира Кравченко, автівки укомплектовані необхідним обладнанням та медикаментами. Так, обовязковий перелік медикаментів налічує близько 35 препаратів. Щодо обладнання то наразі, це — тонометр, пульсоксиметр і глюкометр.
Тож, мобільні медичні бригади матимуть змогу невідкладно оглянути пацієнтів, виміряти артеріальний тиск, рівень глюкози та сатурації крові тощо.
"До складу кожної медичної бригади входить: лікар, медсестра та водій-санітар", - розповідає координатор Червоного Хреста.
Таким чином мешканці громад, які проживають далеко від центрів первинної медико-санітарної допомоги та не мають можливості швидко дістатись їх самостійно, зможуть отримати кваліфіковану допомогу.
"Адже нині така ситуація, що не завжди працюють маршрутні або автобусні перевезення. Наприклад у Вільнянській громаді відстань до найближчого ЦПМСД може дорівнювати до 50 км", - наголошує Володимира Кравченко.
Також координатор проєкту ділиться, що на сьогодні запускається три мобільних бригади, проте є амбіції на п'ять чи 5-6. З деокупацією кількість бригад точно буде зростати"
Головний лікар ЦПМСД Вільнянська Олена Демченко розповідає:
"Тепер лікарі матимуть можливість дістатися пацієнтів з віддалених населених пунктів. Адже ми обслуговуємо понад 44 тисяч людей, які мешкають у 105 населених пунктах".
Лікарка ділиться що вже сформовано медичну бригаду в складі лікаря сімейного, в складі сімейної медичної сестри та водія.
"Вони будуть виїжджати у найбільш віддаленіші населені пункти, у наші лікувальні заклади: в амбулаторії, в нас їх 11, у фельдшерські пункти, фельдшерсько-акушерські, у нас їх 27".
Особливу увагу, зазначає Олена Демченко планується приділяти населенню, яке потребує сторонньої медичної допомоги: інваліди, пенсіонери будуть, ВПО, тобто тим людям, хто не може самостійно доїхати до медичного закладу та отримати допомогу в цьому закладі.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber