Хліб на столах буде — запевняють запорізькі хлібопекарі. Щоправда, зізнаються: через повномасштабну війну випікати стали менше, оскільки змінилася і географія замовлень, і кількість споживачів.
Чи буде подорожчання хліба та як нині працюють хлібопекарні - дізнавалися кореспонденти Суспільного Запоріжжя. Вони побували на одному з підприємств.
Понад 10 тисяч хлібобулочних виробів щодня, а це - 12 видів хліба та 20 видів булочок - випікають на одному з підприємств Запоріжжя. Доправляють їх до місцевих крамниць, інтернатів, закладів харчування та військових. Через тимчасову окупацію територій області, переселення та міграцію, логістика постачань та кількість споживачів змінилася. Перестали замовляти й навчальні заклади як області, так і міста, - розповідає директор запорізької хлібопекарні Олексій Пучков.
“Раніше постачали по всій Запорізькій області: від півночі - до Бердянська. Зараз у нас тільки Запоріжжя і зовсім трішки веземо під Томаківку, Нікопольський напрямок.”
Протягом повномасштабної війни обсяг реалізованої продукції цієї хлібопекарні знизився на 30%. Та це аж ніяк не вплинуло на її діяльність - вдалося зберегти не тільки весь штат, а й працевлаштувати переселенців. Люди продовжують працювати навіть під час повітряних тривог: пекарі - печуть, водії - розвозять.
Тістоміс Віктор Тимошенко розповідає: випікають хліб та булочки за своїми рецептами.
"Наприклад, хліб "Дорожній" - це перший сорт. Борошно ми ділимо 50 на 50. Беру 15 кг одного сорту і 15 - іншого, висипаю та просіюю. Воно насичується киснем. Тут стоять спеціальні решітки, які не пропускають нічого зайвого; воно стає чистішим і далі, в наступному цеху, співробітники додають воду, дріжджі, сіль."
А ось так готують рулетики з маком.
Тістоводка здобної лінії Олена Калініна розповідає, що з колежанками не шкодують начинки для булочок.
“Мої зобов'язання - замісити тісто та подати його до роздачі. У нас накладають начинку, завертаємо і - в духову шафу. Рулетики у нас з маком, пиріжки з вишнею, смородиною, також зі згущенкою і повидлом”.
“ Посипаємо маком і кунжутом. Потім ще трішки постоять і ставимо в пічку”, - розповідає майстриня зміни Світлана Штефан.
Олексій Пучков розповідає, що за час повномасштабної війни, через здорожчання палива та борошна, ціни на їхню продукцію підвищилися до 10%. Якою ж буде вартість надалі - невідомо, але, припускає, що може зрости на стільки ж.
“Ціни на борошно ростуть, останні півтора місяці дуже помітно. Десь, 30% вже виросли. Погано те, що ми не бачимо, аби вони зупинилися. Ми бачимо, що ріст є і він буде далі. Ось ці фактори: окупація територій, фермери не заклали новий врожай, не можуть зберігати, немає експорту - точно не на користь хлібопекарів і борошномелів”.
Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram