Де у Запоріжжі приймають російські книжки

Де у Запоріжжі приймають російські книжки

Де у Запоріжжі приймають російські книжки
. Фото: Колаж Суспільне Запоріжжя

Багато запоріжців у своїх домашніх бібліотеках мають книжки російських або радянських авторів. Для тих, хто хоче звільнити від них полиці, пропонують варіанти. Які саме – дізнавалися журналісти Суспільного.

Бібліотеки

Всі бібліотеки міста Запоріжжя збирають російські книги. Тут їх переберуть, підрахують кількість і здадуть на макулатуру. На отримані кошти купуватимуть нові видання українською мовою для поповнення міського бібліотечного фонду. Про це Суспільному розповіла директорка міської публічної бібліотечної системи Запоріжжя Ірина Лень.

У Запоріжжі збирають російські книжки на макулатуру
Ірина Лень, директорка міської публічної бібліотечної системи Запоріжжя. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Читачі знають, що є така акція, вони постійно несуть книжки, чистять свої домашні бібліотеки. Вже навесні, думаю, ми закупимо нову українську книжку", — каже Ірина Лень.

Акція "Зігрій бійця"

Жителі Запоріжжя можуть здати російські книги на макулатуру і долучитися до акції "Зігрій бійця". Ініціативу створила молодіжна організація одного з металургійних підприємств міста для допомоги військовим. На зібрані кошти волонтери закуплять парафін та паливо для його розтоплення, щоб зробити окопні свічки для бійців.

У Запоріжжі збирають російські книжки на макулатуру
Денис Ємець, волонтер. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Ми зібрали близько 15 кілограмів літератури. Зокрема, романи Олександра Пушкіна та Івана Тургенєва. А є і раритетні, як, наприклад, ще за часів російської імперії 1896 року", - розповідає волонтер Денис Ємець.

Де у Запоріжжі приймають російські книжки
Збір російських книжок, акція "Зігрій бійця", січень 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Аби долучитися до цієї акції, варто поквапитися, адже збиратимуть книги до 22 січня у Палаці культури Металургів.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок