Окупанти розпочали проводити псевдореферендум в Енергодарі

Окупанти розпочали проводити псевдореферендум в Енергодарі

Окупанти розпочали проводити псевдореферендум в Енергодарі
. Енергодар. Фото: Енергодарська міська рада

23 вересня у тимчасово окупованому місті Енергодар Запорізької області представники самопроголошеної "влади" розпочали псевдореферендум.

Про це Суспільному повідомила керуюча справами виконавчого комітету Енергодарської міської ради Яна Дабіжа.

Вона розповіла, що окупанти встановили "виборчі" дільниці в будинку культури “Сучасник”, в інституті імені Хеноха та ще в шести навчальних закладах.

"Знаю, що працівникам заборонили заходити в кабінети в яких раніше проходили українські вибори. Захопили ці всі кабінети. І зараз розпочався псевдореферендум", — зазначила Яна Дабіжа.

За її словами, частина членів виборчої комісії, що брала участь в українських виборах пішла на співпрацю з окупантами. Посадовиця також додала, що окупанти створили мобільні групи для працівників Запорізької атомної електростанції.

"Я так розумію, що приїдуть представники псевдовиборчої комісії на територію АЕС, можливо на прохідних, і будуть змушувати атомників, якраз саме голосувати, як вони будуть йти чи виходити з роботи", — пояснила Яна Дабіжа.

Вона наголосила, що існує ризик примусового "голосування", адже організатори "референдуму" можуть ходити по домівках. Люди, які зазнали такого примусу можуть звертатися за телефонами:

  • 0 800 50 35 08 (гаряча лінія Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації);
  • 15 48 (цілодобова гаряча лінія з кризових питань Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України);
  • 0 800 500 202 (гаряча лінія Національної поліції України).

Що відомо

  • Водночас за результатами соціологічного дослідження, проведеного в Енергодарі з 19 по 22 вересня, 87% мешканців окупованого міста проти виходу Запорізької області зі складу України 74% мешканців тимчасово окупованого Енергодара не планують брати участь у голосуванні на "референдумі", 16% – готові особисто відвідати дільниці для голосування в разі їх створення, 10% – не визначились.

Читайте також: Псевдореферендум щодо приєднання до РФ на Запоріжжі. День 1. Що відомо

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок