Руйнування та збитки. Як селище Тернувате відновлюють після російських обстрілів

Руйнування та збитки. Як селище Тернувате відновлюють після російських обстрілів

Руйнування та збитки. Як селище Тернувате відновлюють після російських обстрілів
. Фото: Суспільне Запоріжжя

Селище Тернувате, що на межі Запорізької та Дніпропетровської областей росіяни обстрілюють з квітня. Внаслідок останньої вогневої атаки постраждав елеватор та фермерське господарство.

Мешканці селища Тернувате згадують: прокинулися від гучних звуків і зрозуміли — росіяни знову обстрілюють населений пункт.

"У нас уже другий інфраструктурний об'єкт сільськогосподарський, який зазнає, як ви бачите, втрат. І коли я бучу масштаби того, що до нас прилітає, я розумію, що коли б ці ракети прилетіли б в житловий фонд, то у нас би було жертв дуже багато. А так люди постраждали їхні обійстя але скажемо так: це якісь шиферини. І це можна відновить і далі жити", — каже Олександр Бабанін, голова Тернуватської селищної ради.

тернувате
Олександр Бабанін. Фото: Суспільне Запоріжжя

Керівник фермерського господарства, що постраждало від російських зенітно-ракетних систем, від коментарів на камеру відмовився. Втім зазначив: збитки від атаки не зможуть покрити продажами зерна, адже збіжжя наразі продають за копійки — 2 тисячі гривень за тонну. Натомість заміна даху зерносховища стане щонайменше у 50 тисяч. Внаслідок останнього російського обстрілу підприємство втратило два амбари.

"Держава напрацювала механізм як відшкодовувати збитки: є відповідні комісії, є процедура, але коли ті гроші прийдуть, а дах ремонтувати треба зараз, а не через місяць, особливо там, де зберігається зерно - інакше підуть дощі і його можна буде вивезти як сміття і на тому крапка", — каже Олександр Бабанін.

тернувате
Фото: Суспільне Запоріжжя

Руйнувань через останній обстріл росіянами зазнала і місцева школа: в їдальні майже впала стеля, вилетіло кілька вікон. Впродовж двох днів працівники освітнього заходу своїми силами ремонтували приміщення.

"У нас були спрямовані заходи на те, щоб розпочати роботи з облаштування бомбосховища, а тут получилося так, що одні роботи ми призупинили, другі роботи розпочали. Суму збитків ще не підраховували", — розповідає Валентин Орловський, директор КЗ “Тернуватський опорний заклад загальної середньої та дошкільної освіти”.

тернувате
Валентин Орловський. Фото: Суспільне Запоріжжя

Чи розпочнуть освітній процес у Тернуватому цього року режимі офлайн — невідомо. За словами селищного голови, це залежить від того, чи вдасться Збройним силам України відсунути лінію фронту і чи встигнуть підготувати шкільне укриття, аби воно дійсно гарантувало безпеку учнів та учителів.

До того ж у Тернуватому залишаються проблеми із водою: російська агресія завадила розпочати роботи з будівництва водогону, який мали закінчити цього року в рамках європейського гранту.

Читайте також: Внаслідок обстрілів російських військ у Василівському районі на Запоріжжі вигоріли 70 гектарів пшениці

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок