У Запоріжжі запрацював майданчик для мешканців тимчасово окупованого Мелітополя та Мелітопольського району. На його базі можна отримати психологічну, гуманітарну та медичну допомогу. За два дні роботи простору "Саме тут" до нього звернулися понад 200 людей.
Про це повідомляють журналісти Суспільного, які побували в центрі.
Відкритий простір допомоги “Саме тут” працює з понеділка по суботу з 9:00 до 15:00. Як розповідає керівниця центру Катерина Кучина, найпопулярнішою послугою тут є видача гуманітарної допомоги. Мають попит і телефонні консультації.

"Люди телефонують з Польщі, з інших країн, говорять про потреби своїх родичів, які залишились на окупованій території, або навпаки залишились тут. Дехто ловить зв'язок і телефонує нам з Мелітополя, і проговорює свої потреби. Люди питають, коли пройде деокупація, де вони можуть отримати гуманітарну допомогу у себе в місті, коли буде евакуація", — каже Катерина.

Пані Сніжана евакуювалася до Запоріжжя з Мелітополя. До центру "Саме тут" прийшла, аби отримати гуманітарну допомогу. В рідному Мелітополі нині роботи немає, ціни на їжу зависокі.

Розповідає: разом з чоловіком та трьома дітьми виїхала із рідного міста 9 червня. До Запоріжжя діставалися власним автотранспортом 15 годин:
"Довго збирають колони, і у Василівці довго стояли, і потім їхали – як вели колону, так ми і їхали. Збирають колони, поки колона збереться, потім їх фіксують, приїжджаєш", — каже вона.

Переселенець із Мелітополя Олексій у Запоріжжі з квітня. За словами юнака, виїхати з тимчасово окупованої території йому вдалося з другої спроби. Олексій звертався до приватного перевізника.

"Перша спроба була через Василівку, але, як ми знаємо, там Василівку тримають по тижнях, тримають людей під Василівкою, та наш водій просто взяв і розвернувся, тому що страшно було ночувати. А друга спроба вже була більш вдала. Ми їхали через Токмак, через Пологи, але то було страшно, бо там були бої", — пригадує хлопець.
Він розповідає, що останнім часом перевізники підняли ціни.
"Один брав 200 доларів за людину, а інший 150. Зараз, мабуть, десь там під 300, більше може. Це великі кошти, але ж, ви розумієте, що це великий ризик для людини, що перевозить, тому що вона повинна надати гарантії, що ви доїдете живими до Запоріжжя", — зазначає Олексій.

За інформацією мелітопольського міського голови Івана Федорова, із Мелітополя та Мелітопольського району виїхало вже понад 100 тисяч людей, це більш ніж 50% населення. Частина з них знайшли прихисток у Запоріжжі.
Читайте також: Евакуація до Запоріжжя та новий простір допомоги: міський голова Мелітополя розповів про соціальну підтримку містян