У Запоріжжі діє волонтерський проект “Листівки на передову”. Охочі пишуть та надсилають українським військовим слова підтримки.
Про це повідомляють кореспонденти Суспільного, які побували у волонтерському хабі "Паляниця".
Проект почав працювати у березні із відправлення 150 листівок. Волонтери побачили велику зацікавленість серед містян, тож запустили ще 250. Планують продовжувати й надалі, розповідає авторка проекту Марічка Лисенко:
"Наразі я веду перемовини з однією кав'ярнею у Запоріжжі для того, аби розширювати нашу мережу і щоб це не обмежувалось волонтерськими штабами. А й долучати кав'ярні, які зараз вже частково працюють у Запоріжжі".
Листівки для підписання надає співорганізаторка акції — власниця інтернет-магазину листівок — Тамара Левіт. За її словами, з початку війни вона безоплатно передала волонтерам для участі в акції близько шести тисяч листівок.
"Ми хочемо, щоб вони перемогли, тому що їх перемога — це наша перемога. І ми боїмося за них. І ми про це пишемо. І діти про це пишуть. А діти ще й малюють. І я вже отримала стільки відгуків — це просто великі, кремезні мужики і вони плачуть, тримаючи ці листівки у руках", — розповідає вона.
Запоріжанка Олександра прийшла до волонтерського хабу разом із сином Тимофієм. Вони принесли дитячі речі для переселенців та вирішили відгукнутися на пропозицію написати листівку.
"У нас тато військовий, тому ми за мир", — зазначає жінка.
"Хай повертаються живими. Хай захищають нас. Ми в них віримо більш ніж в когось іншого", — наголошує волонтерка Марія.
"Це завжди дуже потрібно, дуже важливо, бо людям не вистачає зараз, саме, людяності. І через такі акції ми намагаємось хоч щось позитивне зробити для них", — каже волонтер Максим Червоненко.
Послання для військових підписують і мешканці Запоріжжя і люди що евакуювалися сюди з небезпечних регіонів і волонтери. За словами Марічки Лисенко, невдовзі ідею проєкту “Листівки на передову” підхоплять її друзі у Вінниці.
Читайте також: Запорізька стилістка розпродує гардероб, щоб назбирати грошей для ЗСУ
"Безіменна війна": рівненсько-запорізька студія запустила просвітницький відеоподкаст