Запорізьку АЕС захопили російські війська. Працює один енергоблок із шести

Запорізьку АЕС захопили російські війська. Працює один енергоблок із шести

Запорізьку АЕС захопили російські війська. Працює один енергоблок із шести
. Зруйнований корпус ЗАЕС після обстрілів армією РФ, фото: Енергоатом

4 березня російські військові здійснили обстріл майданчика Запорізької АЕС, внаслідок чого на території виникла пожежа. Підрозділам ДСНС України вдалося ліквідувати пожежу. Наразі працює один енергоблок.

Про це повідомляє Держатомрегулювання.

Наразі Запорізька АЕС перебуває під контролем російських військ. Цю інформацію також підтвердили в Запорізькій військовій адміністрації.

"Енергоблоки ЗАЕС зберігають цілісність, наявні ушкодження оббудови реакторного відділення енергоблока № 1, які не впливають на безпеку енергоблока. Системи та елементи, важливі для безпеки АЕС, знаходяться в працездатному стані. Змін радіаційного стану на поточний час не зафіксовано", — зазначили у Держатомрегулюванні.

Наразі працює один енергоблок із шести, на чотирьох проводиться розхолодження ядерних установок, а ще на одному — планово-попереджувальний ремонт, пояснили у Держатомрегулюванні.

Як повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація, міський голова Енергодара Дмитро Орлов зазначив, що план евакуації на випадок аварії на Запорізькій атомній електростанції готовий, але поки що нікого не евакуюють.

"Персоналом ЗАЕС контролюється стан енергоблоків та забезпечується їх експлуатація відповідно до вимог технологічних регламентів безпечної експлуатації", — наголосили у ЗОВА.

Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням Гаазької і Женевської конвенції.

Наразі активовано Інформаційно-кризовий штаб Держатомрегулювання. Фахівці Держатомрегулювання та ДНТЦ ЯРБ підтримують зв’язок з керівництвом Запорізької АЕС: "Змін радіаційного стану на поточний час не зафіксовано".

У Запорізькій обласній військовій адміністрації запевняють, що такі дії окупантів спрямовані на те, щоб "завалити" енергосистему країни та спричинити вікдлючення електропостачання.

Читайте також: Джонсон ініціює скликання екстреного засідання Радбезу ООН через ситуацію на ЗАЕС

На початок