Перейти до основного змісту
Нова графа у платіжках за тепло. За що запоріжці платитимуть окремо

Нова графа у платіжках за тепло. За що запоріжці платитимуть окремо

Нова графа у платіжках за тепло. За що запоріжці платитимуть окремо
. Фото: Суспільне Запоріжжя

У платіжках запоріжців за комунальні послуги, надані в листопаді концерном "Міські теплові мережі", окрім абонплати за тепло та ГВП, з'явилася також нова графа "функціонування гарячого водопостачання".

Поява таких нарахувань пов'язана з новою методикою розрахунків №315 за використану теплову енергію, яку запровадило Міністерство регіонального розвитку з поточного року. Про це 21 грудня під час брифінгу розповів генеральний директор Концерну “Міські теплові мережі” Олександр Грек.

Тепер концерн “Міські теплові мережі” застосовує нові методики нарахування плати за опалення та гарячу воду, передбачені новими договорами зі споживачами, які були укладені з 1 листопада цього року.

"Ті будинки, які мають циркуляцію по підвалу, також отримують нарахування за споживання теплової енергії на функціонування системи ГВП. Це ви можете побачити в окремому рядочку в рахунках, які ви отримуєте за місяць щодо послуги опалення та гарячого водопостачання".

Тож згідно з новою методикою, тепер немає значення, чи користується абонент рушникосушаркою чи ні — він має сплачувати за те, що дана система гарячого водопостачання заведена до помешкання.

Читайте також: Власники бойлерів у Запоріжжі будуть платити абонплату за централізоване постачання гарячої води

"Також у рамках нової методики місця загального користування та житлові приміщення зрівнюються у тарифі – тепер за них будуть платити за однаковими нормами, залежно від квадратури приміщення та наявності приладу обліку теплової енергії на будинку", — пояснив Олександр Грек.

У Запоріжжі є понад 80 багатоквартирних будинків, у яких є одразу декілька вводів та домоволодінь. Наприклад, буває, що за однією адресою діє і ОСББ, і ЖБК або ОСББ та обслуговуюча компанія. У такому випадку, як зазначив керівник концерну Олександр Грек, мешканці цих будинків можуть заповнити спеціальний протокол на сайті "МТМ", щоб поділити рахунки домоволодінь.

"Якщо будинки, де різна форми організації — ОСББ та ЖБК і будинок має декілька вводів, то мешканці можуть отримувати окремо по кожному вводу розподіл послуги за приладом обліку між своїми помешканнями".

Найбільше ж навантаження зі сплати за опалення ляже на домогосподарства, в яких не встановлені прилади обліку теплової енергії, каже Олександр Грек. За його словами, із трьох з половиною тисячі будинків, які обслуговує Концерн “Міські теплові мережі”, 135 досі не мають лічильників тепла.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Топ дня

Вибір редакції

На початок