Постраждала від побиття запорізька школярка готується до операції, а її мамі погрожують — адвокатка

Постраждала від побиття запорізька школярка готується до операції, а її мамі погрожують — адвокатка

Постраждала від побиття запорізька школярка готується до операції, а її мамі погрожують — адвокатка
. Unsplash

Чотирнадцятирічна Євгенія Корниченко, одна з трьох дівчат, яких побили 22 листопада на території школи №12 у Шевченківському районі Запоріжжя, зараз перебуває в лікарні та готується до термінової операції на носі.

Про це Суспільному повідомила адвокатка Оксана Швець-Хомутова, яка представляє інтереси Євгенії.

"Вона зараз перебуває в п’ятій дитячій лікарні. Зараз повністю діагностують її організм, бо готують до операції. Операція відбудеться або сьогодні або в понеділок, ще не вирішили остаточно. Їй ще багато додаткових аналізів роблять щодо діагностування внутрішніх органів – печінки, нирок. Щось там з однією ниркою якась проблема все-таки є. Тому лікарі діагностують для того, щоб зрозуміти чи будуть якісь під час, чи після операції ускладнення", — зазначила адвокатка.

Вона також додала, що Євгенія з дитинства має інвалідність (у неї немає одного очного яблука і стоїть протез). Через ситуацію із донькою наразі Ганна Корниченко взяла відпустку своїм коштом. Втрата зарплатні та витрати на лікування поставили родину Євгенії у складне фінансове становище, — наголосила правозахисниця. Вона також додала, що у Жені є молодша восьмирічна сестра. Вони разом із мамою живуть гуртожитку в кімнаті площею 7 м².

"Наразі ніхто з нападників та їхніх батьків не запропонував допомоги, не просив пробачення. Крім того, що я бачила на записі про Ксенію, яка доправлена до СІЗО, вона там щось в залі судового засідання просила пробачення. Але наразі більше ніхто не просив пробачення і не пропонував допомоги. А навпаки є батьки, які дзвонили безпосередньо мамі потерпілої й погрожували – якщо вона не забере заяву, то вони будуть якісь свої механізми включати та вирішувати питання", — розповіла Оксана Швець-Хомутова.

За словами адвокатки, вона безоплатно представляє інтереси Євгенії. Дізнавшись про ситуацію із побиттям, розмістила пост на Faсebook із пропозицією допомогти постраждалим.

"До мене звернулась мама Євгенії, більше до мене ніхто не звертався. Я свою допомогу пропонувала і пропоную. Якщо їм потрібно буде це, то вони, я думаю, звернуться, бо вони вже знають, що у Євгенії є адвокат. Якщо мені потрібна буде допомога, то мені також інші адвокати запропонували підтримку у цій справі", — розказала правозахисниця.

Вона додала, що наразі продовжується досудове розслідування. Слідчі виявляють інших дітей, раніше постраждалих від тих же нападниць.

Оксана Швець-Хомутова також зазначила, що вони планують подавати цивільний позов щодо відшкодування моральних та матеріальних витрат Євгенії.

Що відомо

  • 6 грудня в місцевих Telegram-пабліках з'явилося відео побиття школярок у Шевченківському районі Запоріжжя, на якому чотири дівчини б'ють трьох та вимагають переказати гроші на банківську картку. Виявилося, що інцидент на відео стосується події, інформацію про яку було занесено до ЄРДР. Згодом поліція встановила особи чотирьох неповнолітніх, яких підозрюють в побитті школярок та вимаганні в них грошей.
  • 7 грудня запорізькі слідчі повідомили про підозру у скоєнні злочину трьом неповнолітнім дівчатам у справі побиття школярок.
  • 8 грудня суд ухвалив рішення взяти під варту Ксенію Тімченко. Їй інкримінують хуліганство (ч. 2 ст. 296) та вимагання (ч. ст. 189). Також обрані запобіжні заходи ще двом підозрюваним у побитті школярок — Валерії Кушніренко та Вікторії Сироватко, які отримали підозри напередодні за ч. 2 ст. 296 (Хуліганство).
  • 9 грудня у Шевченківському районному суді Запоріжжя обрали запобіжні заходи ще двом підозрюваним у побитті школярок 22 листопада Кірі Земляній та Ксенії Кандибі.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок