Запорізька волонтерка врятувала хижого птаха

Запорізька волонтерка врятувала хижого птаха

Запорізька волонтерка врятувала хижого птаха
. Суспільне Запоріжжя

Пернатого хижака породи "яструб-канюк звичайний" врятувала від загибелі й підготувала для повернення на волю запорізька ековолонтерка Олеся Кулик.

Місяць тому знесиленого птаха підібрав на власних сільгоспугіддях і привіз їй на лікування місцевий фермер. Дівчина каже: саме у зимовий період хижі птахи потерпають від обробки полів хімікатами.

Сьогодні зранку Олеся привезла канюка на огляд до ветеринара. Каже, перш ніж випустити птаха на волю, необхідно перевірити його на наявність паразитів, і таким чином завершити курс лікування. "Ми почали його обстежувати і виявилось, що він приїхав до нас після отруєння. На жаль, в Україні зараз дуже багато отруєних хижаків. Труять мишок на полях аграрії, і птахи, які їх їдять, також труяться і дуже часто помирають,"- каже ековолонтерка.

Запорізька волонтерка врятувала хижого птаха
Суспільне Запоріжжя

У перші дні, коли птаха привезли Олесі додому, їй довелось боротися за його життя, - розповіла дівчина. Каже: всебічна турбота й постійний догляд все ж допомогли. Вже на 10-ий день доглядальниця помітила, що Колюня (так назвали птаха - ред.) почуває себе краще. Під час лікування він набрав 100 грамів ваги, почав проявляти інтерес до життя, у Олесі з’явилася надія на його одужання й повернення на волю.

"Ми його з самого початку годували тим, що вони їдять у природі. Це щури, миші, і він досить добре почав реагувати на цю їжу. Це – хороший шанс на те, що він зможе полетіти."

Запорізька волонтерка врятувала хижого птаха
Суспільне Запоріжжя

Канюки – аборигенний вид хижого птаха. Вони легко переносять морози у природних умовах, але, на жаль, потерпають від дій людини, - каже Олеся. Буквально вчора ще одного такого птаха їй не вдалось врятувати. Найнебезпечніша для них - обробка полів хімікатами.

"Це – звичайний птах, не червонокнижний. Якщо люди їздять по трасах, вздовж полів, вони можуть побачити на високих деревах великого птаха. Хтось вважає, що це – орел, хтось, що це – сокіл. А насправді, це канюки."

Наприкінці лютого дівчина планує випустити птаха на волю. Каже: Колюня вже дорослий і має навички полювання на гризунів, а тому немає причини хвилюватися за нього. З настанням весни, у природних умовах, він цілком зможе прохарчуватися.

Читайте також: Лебеді і морози. Як пернатих рятують від холоду у Запорізькій області
На початок