Перейти до основного змісту
Китайські інвестори "Мотор Січі" збільшили суму позову проти України до 3,6 млрд доларів

Китайські інвестори "Мотор Січі" збільшили суму позову проти України до 3,6 млрд доларів

Китайські інвестори "Мотор Січі" збільшили суму позову проти України до 3,6 млрд доларів
. Логотип запорізького заводу "Мотор Січ". Фото: УНІАН

Інвестори ПАТ "Мотор Січ" з Китаю збільшили суму позову проти України у міжнародному арбітражному суді на щонайменше $100 млн. Таким чином, загальна сума позову складає не менше ніж $3,6 млрд.

Про це ідеться на сайті, де розміщують інформацію для акціонерів компанії. Згідно з повідомленням, зростання суми попередніх вимог зумовлено тим, що початкова група позивачів була розширена шляхом включення ще декількох китайських акціонерів, які також зазнали значних збитків.

Нагадаємо, 4 вересня 2020 року китайські інвестори "Мотор Січі" з компанії Skyrizon направили українському уряду повідомлення про намір розпочати міжнародний арбітраж проти України. У документі, який в юридичній практиці називають Notice of Investment Dispute, китайські інвестори заявляють про порушення Україною її міжнародних зобов'язань, що закріплені в Угоді між урядом України та урядом КНР про заохочення і взаємний захист інвестицій. Відповідно, китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ" вважають, що фактом недопуску їх на підприємство держава Україна фактично експропріювала їхній актив.

У грудні 2020 китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ" повідомили уряду України про направлення до міжнародного арбітражу інвестиційного спору з метою стягнення з держави Україна збитку, який вони оцінюють у $3,5 млрд.

Що відомо

  • У травні 2017 року міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів заявив про створення спільного підприємства "Мотор Січі" та компанії Skyrizon у китайському Чунціні, яке вироблятиме авіаційні двигуни та газотурбіні установки.
  • У липні 2017 року Генпрокуратура провела обшуки на "Мотор Січі" у межах проваджень, зокрема щодо виведення великої частини акцій в офшорні компанії та незаконна передача їх у власність. У відповідь на це компанія заявила про те, що не входить до складу державного концерну "Укроборонпром", відтак не має узгоджувати з державними структурами відчуження акцій.
  • У вересні 2017 року Шевченківський райсуд Києва за клопотанням СБУ наклав арешт на 56% акцій "Мотор Січі", якими опосередковано володіє громадянин Китаю Ван Сіньлей, власник компанії Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment.
  • На початку серпня 2020 року китайські інвестори зі Skyrizon оприлюднили офіційну інформацію про співпрацю з групою DCH бізнесмена Олександра Ярославського щодо АТ "Мотор Січ". У заяві йшлося, що група DCH отримає від китайських інвесторів понад 25% акцій "Мотор Січі".
  • 15 січня 2021 року президент підприємства В'ячеслав Богуслаєв звернувся до акціонерів та співробітників "Мотор Січі". За його словами, процедура порушена, адже акціонери не отримали офіційних повідомлень про проведення зборів. На його думку, метою є усунення діючої ради директорів від керівництва фінансово-господарською діяльністю.
  • 29 січня у Запоріжжі відбулися акції біля обласних управлінь СБУ, поліції та прокуратури, з вимогою врегулювати ситуацію на підприємстві "Мотор Січ". Учасники акції, серед яких працівники підприємства, вимагали відсторонити керівництво "Мотор Січі" та провести загальні збори акціонерів.
  • 31 січня у Запоріжжі за адресою Південне Шосе, 8 мали відбутися збори акціонерів АТ "Мотор Січ", ініційовані інвесторами підприємства. Однак збори не відбулися через втручання співробітників Служби безпеки України.
  • Володимир Зеленський заявив, що не дозволить Китаю або будь-якій іншій країні придбати контрольний пакет акцій підприємства "Мотор Січ".

Топ дня

Вибір редакції

На початок