У Запорізькій обласній дитячій клінічній лікарні запрацювала безоплатна програма штучного запліднення. Ті жителі та жительки регіону, котрі мають діагноз безпліддя можуть зробити дві спроби підсаджування ембріонів, а жінки — пройти повне обстеження та супровід вагітності.
Про це розповіли кореспондентам Суспільного Ірина Кулєш, керівниця Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні, та Іван Анікін, медичний директор закладу.

Що дає програма штучного запліднення
Екстракорпоральне запліднення — це штучне злиття яйцеклітини зі сперматозоїдом в лабораторних умовах поза організмом жінки, в результаті якого плодове яйце підсаджують у матку пацієнтки:
"Спостерігається 25 тисяч пар з діагнозом безпліддя з 2011 року станом на сьогодні, від ЕКЗ народилося 12 тисяч. Ефективність екстракорпорального запліднення — 35-40%", — зазначила Ірина Кулєш.

У Запоріжжі послуга ЕКЗ є безоплатною у рамках програми штучного запліднення. Якщо консиліум лікарів перинатального центру обере сімейну пару для участі, вони отримають змогу:
- Пройти обстеження для підтвердження показань до процедури ЕКЗ;
- Пройти ультразвукове дослідження органів малого таза жінки;
- Зробити дві спроби імплантації ембріонів протягом одного року;
- Контроль жінки до настання вагітності;
- У разі успішної підсадки ембріонів — спостереження пацієнтки до пологів;
- Приймання пологів на базі перинатального центру лікарні.

Як долучитися до програми
Долучитися до програми штучного запліднення можуть усі охочі сімейні пари Запорізької області, котрі мають наступні критерії:
- жінка — до 40 років, чоловіки не мають вікових обмежень;
- встановлений діагноз "жіноче безпліддя" або "чоловіче безпліддя".

Сімейна пара має звернутись до перинатального центру Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні для обстеження та проходження консиліуму на його базі:
"Для цього потрібно просто звернутися до консультативної поліклініки перинатального центру і всі потрібні документи, обстеження проведуть або тут, або нададуть, скажемо так, більш детальну інформацію", — зазначив Іван Анікін.
У разі, якщо дві спроби імплантації ембріонів протягом року будуть невдалими, сімейна пара може повторно взяти участь у програмі.

Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube