Зооволонтерка Юлія Бартащук з міста Бару, що на Вінниччині, знайшла прихисток двом голубам, яких підібрала на вулиці. Птахів вона відвезла за 105 кілометрів у Хмільницький район. Там, у селі Заливанщина, понад 20 років декоративних голубів вирощує Трохим Дзвонко. Він і взяв під опіку двох пернатих.

Юлія понад 10 років рятує безпритульних котів і собак. Голубів прихистила вперше. Одного підібрала пів року тому — вигодувала з пташеняти. І як підросло, вирішила випустити на волю з іншим голубом, якого забрала з вулиці кілька тижнів тому.

Обидва — летіти з дому не хочуть. Тож, аби голуби не стали наживою для вуличних тварин, шукала для них господаря-голубівника.
"Те, що я виростила, вредне, кусає мене постійно. А це — дуже спокійне. Один з них до мене прийшов на роботу, коли була сильна злива в листопаді 2024. Малесенького забрала, він був вдвічі меншим. Думала, що нічого не буде з нього. Але почала годувати пшеничкою, водичкою, і за місяць підросло. Була спроба випустити його на вулицю. Підкинула, а він, замість того, щоб полетіти в небо, на землю сів і сховався під піддон. Забрала назад. Випускаю в кімнаті: не хоче взагалі літати. Падає донизу", — розповіла Юлія Бартащук.

Вона розраховувала, що підгодує пернатих і вони полетять від неї. Але покидати дім підопічні не захотіли. Залишити голубів у себе зооволонтерка не може.
"Я не можу їх утримувати вічно. Фізично не встигаю. В мене коти і собаки, які їх оточують. Розумію: якщо просто випустити — це до першого кота чи собаки. І дуже мені шкода. Вони на вулиці будуть приречені. Якщо не зможуть полетіти".

Для безпритульних котів і собак, яких рятує останніх 10 років, Юлія збудувала у себе на обійсті окремий дім. Було, що рятувала лисицю Алісу й борсучиху Сінді. Голуби ж у неї вдома вперше. У Барі, де мешкає зооволонтерка, голубівень не знайшла.

Тож пошуки розширила. Прихисток для своїх підопічних відшукала за 105 км від дому — у Хмільницькому районі.
"Подивилася сюжет, що на Вінниччині є чоловік, який має голубівню, займається породистими голубами. Їх вирощує, доглядає, любить. Це його хобі. Як і моє з котиками і собаками. Бачила, що цей репортаж знімало Суспільне Вінниця, до яких у мене велика повага, дуже їх люблю. Запитала цього мужчину, чи допоможе. Одразу погодився прихистити".

За дві години зооволонтерка на місці приїхала у село Заливанщину. Тут її зустрів власник голубиної ферми — 69-річний Трохим Дзвонко. Чоловік понад 20 років вирощує декоративних голубів. Він має більш як 250 особин. Тому ще двох, нехай не рідкісних, а звичайних, все ж погодився забрати до себе.
"Бо мені теж їх шкода. Я їх люблю і поважаю. Вони для мене, як моя сім’я. Будуть вони у мене жити, скільки їм назначено", — сказав Трохим Дзвонко.

Спершу він оглянув поповнення. Одразу ж визначив стать голубів за довжиною дзьоба. Сказав, що це два самці.
"Пшеницю поїли гарно, попили. Цей клює цього. Значить це два самці. Звикнуть з цими та й будуть тут".

Чоловік сказав, що причин, чому птахи не літають, він не бачить. Крила, лапи у них без пошкоджень. А ось, якщо виросли не на волі, то, ймовірно, вже й не схочуть літати. Бо приручені людиною.
"Будуть тут у мене на обійсті з моїми голубами. Я їм знайду самиць. Це два самці. Вони будуть жити і будуть вирощувати собі молодняк, своїх діток", — сказав Трохим.

Нових мешканців чоловік запустив до декоративних голубок. За кілька хвилин у клітці один привезений Юлею голуб уже воркував з голубкою. Інший робив спроби літати та спостерігав за рештою птахів.
Нових підопічних Трохим Дзвонко берегтиме. За його словами, тепер вони одна сім’я.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp