У патронатну родину вінничан влаштували дві дівчинки віком 6 та 7 років, які позбавлені батьківського піклування.
Діти проживатимуть разом із ними та ходитимуть у садочок поблизу.
Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.
Сім’ю патронатного вихователя Володимира Тишкевича створили у Вінниці нещодавно, наприкінці лютого. Це перші влаштовані в родину діти. Також сім’я виховує двоє біологічних дітей: 17-річного хлопця та 7-річну дівчинку.
"Кожна дитина потребує особливого підходу, адже навіть у найменших вже сформовані свої унікальні характери. Цього принципу ми дотримуємося у сім’ї. Дівчата дуже активні, але ми вчимо їх дотримуватись наших родинних правил. Загалом ми досить швидко знайшли спільну мову. І сестрички вже подружилися із нашими дітьми", – розповів патронатний вихователь Володимир Тишкевич.
За законом у патронатній родині діти можуть бути до шести місяців. Проте на час дії воєнного стану цей період необмежений.
"Міра та Кіра прибули до Вінниці з іншої області України. З певних причин діти залишились без матері, тому ми вимушені були вжити всіх заходів для того, щоб вони десь проживали та мали належне виховання. Поки йде судовий процес щодо встановлення факту батьківства, вони будуть в патронатній родині. Адже найкращої форми для дитини, ніж сім’я, суспільство не придумало. Патронатна сім’я – це тимчасова форма виховання для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах і є потреба, щоб вони певний період перебували у цій родині", – сказала начальниця служби у справах дітей ВМР Людмила Шафранська.
Готовність громадян до патронату
В Україні важливою темою залишається готовність громадян долучатися до патронату. Попри необхідність, інформаційного розголосу недостатньо, а звернень усіх бажаючих, на жаль, дуже мало, зазначила Назаренко. За її словами, сімейне виховання є унікальною послугою, яка не може бути повною мірою замінена жодним з закладів державного утримання. Тому так важливо заохочувати людей ставати патронатними вихователями.
Для тих, хто цікавиться, як стати патронатним вихователем, необхідно знати, куди звертатися і які документи потрібно мати. Важливу інформаційну підтримку можна отримати у Вінницькому міському центрі соціальних служб або за номером 67-04-60, щоб дізнатися більше.
Також важливо звернути увагу на Вінницьку міську службу у справах дітей. Вся необхідна інформація, включаючи деталі про документи, які слід подати, терміни і процедури, доступна на офіційних сайтах Вінницької міської ради та служби у справах дітей.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube