У Вінниці не припинятимуть опалювальний сезон через прогнозоване похолодання. Комунальники вже знизили температуру теплоносія, але мешканці можуть самостійно регулювати подачу тепла у своїх будинках.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Система централізованого теплопостачання міста охоплює понад 1200 будинків, а її мережі простягаються майже на 200 км. За словами генерального директора КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" Максима Білика, зупинка подачі тепла, а потім її відновлення – складний процес, який може зайняти тривалий час і супроводжуватися технічними труднощами. Тому підприємство вже знизило температуру подачі теплоносія до мінімально допустимого рівня.
“Знизити температуру подачі теплоносія ще нижче ми не можемо, тому що тоді постраждає послуга гарячого водопостачання – знизиться її температура”, — пояснив очільник підприємства.
Як зазначають на підприємстві, температура в квартирах може відрізнятися навіть у сусідніх будинках, оскільки вона залежить від стану внутрішніх тепломереж, запірної арматури та втручань у систему.
Що можуть зробити мешканці?
Мешканці можуть самостійно регулювати подачу тепла у своїх будинках. Якщо в будинку немає індивідуального теплового пункту (ІТП), співвласники можуть обмежувати теплоносій на вводі у будинок.
Якщо ж у будинку встановлено ІТП, то регулювання відбувається автоматично залежно від температури зовнішнього повітря. На сьогодні у Вінниці вже облаштовано понад 400 таких пунктів, а ще 95 планують встановити цьогоріч в межах грантового проєкту від NEFCO (SUDH).
Ризики відключення тепла
Відсутність централізованого опалення під час похолодання може призвести до збільшення використання електроенергії, що загрожує її дефіцитом через можливі пошкодження енергосистеми. Крім того, подальше зниження температури подачі теплоносія негативно позначиться на якості послуги гарячого водопостачання.
У міському департаменті господарства зазначають, що теплопостачання у Вінниці адаптовано до змін погоди, однак повне відключення опалення наразі є недоцільним. У разі потреби мешканці можуть регулювати подачу тепла самостійно.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp