Будівля колишньої міської Думи у Вінниці — одна з архітектурних пам’яток міста, з багатою історією. Спроєктована Григорієм Артиновим у стилі модерн, вона стала місцем важливих державних нарад. На фасаді будівлі вирізняються урочисті архітектурні елементи, а всередині збереглись цікаві деталі, як, наприклад, дзеркало з кульовими отворами. Проте, попри своє значення, будівля досі потребує реставрації.
Про це повідомляють на Фейсбук-сторінці Visit Vinnytsia.
Будівля колишньої міської Думи спроектована архітектором Григорієм Артиновим, була зведена у 1911 році на вулиці Поштовій (тепер Соборна, 67). Особливу увагу він приділив фасаду та інтер’єрам, навіть підбираючи меблі та колір концертного рояля.
У "Білій залі" будівлі відбувалися державні наради, зокрема, тут побував глава ЗУНР Євген Петрушевич, а пізніше, в 1920 році, Симон Петлюра приймав лідера Польщі Юзефа Пілсудського. Також у цій будівлі працював державний діяч та письменник Дмитро Маркович.
Новий будинок був триповерховим, Г-подібної форми, з внутрішнім двориком. Перший поверх займав міський банк, на другому знаходилася міська управа, а на третьому — зала для засідань депутатів, яка отримала назву "Біла".
Фасад будівлі: перший поверх прикрашений темними рустами, а другий і третій об'єднані високими напівколонами. Декор доповнюють герб Вінниці та дві важливі дати — початок існування міської Думи та будівництва споруди. В центрі фасаду був годинник, який зараз відсутній.

Після 1941 року, коли радянська влада залишила Вінницю, будівлю почали використовувати керівні органи цукрового тресту та обласного постачального об'єднання. Пізніше, вже після здобуття Україною незалежності, частину приміщень орендувала Вінницька торгово-промислова палата, а у 2024 році вона переїхала до відновленого "Шоколадного будинку".
Наразі будівля перебуває у комунальній власності міста. У 2019 році планували розпочати ремонтно-реставраційні роботи, однак через пандемію 2020 року та повномасштабне вторгнення Росії проєкти були відкладені. Попри це, на третьому поверсі все ще можна побачити дзеркало з трьома кульовими отворами — за легендою, це сліди пострілів більшовиків, які намагалися утвердити свою владу у Вінниці.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp