Щодня в Подільському регіональному центрі онкології проходять лікування до 400 пацієнтів. Про це Суспільному повідомив директор закладу Сергій Перегончук. Лише минулого року в онкоцентрі виконали майже 8300 операцій, що на 200 більше, ніж у 2023 році. 20% хірургічних втручань — малоінвазивні, що значно скорочує період реабілітації.
Історії пацієнтів: чому важливо проходити обстеження вчасно
41-річна Тетяна, пацієнтка Подільського онкоцентру, дізналася про свою хворобу випадково. Жінка родом із Бершадського району, і лише після операції зрозуміла, наскільки важливими є регулярні профілактичні огляди.
"Я постійно терпіла, а не треба так робити. Треба вчасно перевірятися, і тоді все буде краще", — розповіла жінка.
Подібну історію має й Лариса Приставко з Дніпра, яка нині проходить хіміотерапію у Вінниці.
"Я оптимістка. Коли лікар сказав звернутися до онколога, спершу було важко, але я знаю, що все буде добре. Головне — лікуватися", — сказала пані Лариса.

Малоінвазивні операції та новітні методи лікування
Щодня в онкоцентрі виконують до 50 операцій. За словами медичного директора з хірургічної роботи Олександра Ґудзя, значна частина оперативних втручань проводиться лапароскопічним методом, що дозволяє пацієнтам швидше одужувати.
"Багато операцій виконуємо на товстій кишці. Завдяки лапароскопії пацієнти можуть бути виписані вже на 2-3 день після хірургічного втручання", — пояснив фахівець.
На сьогодні на обліку в центрі перебувають майже 50 тисяч онкохворих. Найпоширеніші онкозахворювання у жінок — рак молочної залози, у чоловіків — рак простати.

Попри сучасні методи лікування, багато пацієнтів звертаються до лікарів із запущеними стадіями раку.
"Наше головне завдання — максимально актуалізувати питання раннього скринінгу. Ми робимо все можливе, щоб залучити технології, які дозволять діагностувати онкозахворювання на ранніх стадіях", — пояснив Сергій Перегончук.

Медики нагадують: профілактичні медогляди потрібно проходити щороку. Безкоштовне обстеження в Подільському онкоцентрі можна пройти за електронним направленням від сімейного лікаря.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp