У Вінниці під час відзначення Всесвітнього дня української хустки зібрали 30 тисяч гривень для армії. Захід включав виставку старовинних хусток, майстер-класи та благодійну акцію. Кошти передадуть 35-й бригаді морської піхоти на дрони й авто.
Про це Суспільному розповіла організаторка заходу Людмила Станіславенко.
У рамках події була представлена колекція з понад 20 східно-подільських хусток, які привезла директорка заповідника "Буша" Ірина Захарчук. Деяким експонатам понад 100 років.
Хустка — це не лише традиція, а й частина нашої історії. Жінки ткали їх із тонких ниток для повсякденного використання, — розповіла Захарчук.
Етнологиня Тетяна Пірус акцентувала, що хустка виконує оберегову функцію:
Ця хустка, наприклад, нагадує про важкі 1930-ті роки. Вона є частиною наших обрядів і традицій, які варто зберігати.
Юлія Гаврилюк, корінна кримчанка, розповіла, що до Вінниці переїхала після анексії півострова. На захід вона прийшла у хустці, яку їй подарувала свекруха.
Я корінна кримчанка, тому раніше не мала хусток у своєму гардеробі. Після переїзду сюди через анексію свекруха подарувала мені свою. Тепер це моя хустка, — поділилася Юлія.
Ще одна учасниця заходу, Лідія Скачко, зазначтла, що хустка для неї — особливий оберіг.
Цій хустці понад 70 років. Вона належала моїй мамі, тому для мене вона дуже цінна. Я вдягаю її на всі різдвяні свята, коли співаю колядки. У нас такі хустки називали терновими й казали: "Моя тернова хустина.
Захід включав виставку хусток, дефіле у традиційному українському вбранні, майстер-класи. Присутніх навчали, як правильно зав’язувати хустку, зокрема, етнограф Віктор Косаківський.
Організаторка заходу Людмила Станіславенко повідомила, що всі зібрані кошти підуть на підтримку 35-ї окремої бригади морської піхоти. Імена донаторів, які пожертвували понад 2 тисячі гривень, нанесли на синьо-жовтий прапор — символ Духу України.
Ми плануємо закупити дрони та автомобілі для фронту. За останній тиждень втратили три машини, — розповів боєць 35-ї бригади Олександр Барчишин.
Збір коштів триватиме до 9 грудня. Долучитися можна через сторінку Людмили Станіславенко у Facebook.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp