У Вінниці відбулися стрілецькі змагання "Патріот" між старшокласниками чотирьох навчальних закладів. Їх провели з нагоди Дня Збройних сил України.
Учасники змагалися на базі двадцять другого ліцею, де в рамках міського конкурсу "Бюджет громадських ініціатив" облаштований інтерактивно-лазерний тир. Про це Суспільному розповіла директорка ліцею Галина Розторгуєва.
Участь у змаганнях взяли одинадцятикласники 20, 22 та 13-го вінницьких ліцеїв, а також учні Вінницько-Хутірського ліцею. У кожній команді було по три учасники.
"Ліворуч — вогнева позиція для хлопців, праворуч — для дівчат. В кожного є своя зона стрільби. Час для виконання стрільби для хлопців — 120 секунд, для дівчат — 100 секунд. Учень підходить до вогневої стрільби готовий. Без бойової команди розпочинати не можна", — розповів вчитель "Захисту України" Олег Осаульчик.
"Це було цікаво, гарний досвід. В майбутньому, якщо, не дай, Боже, щось станеться, я б міг взяти зброю та захистити себе і свою сім'ю. На уроках ми вчимо стройову підготовку, вчили види зброї, звання, як користуватись зброєю, з чого вона складається", — розповів учасник змагань Олег Шаталюк, який на змаганнях представляв 20 ліцей.
Учасниця Діана Мазур, яка змагалася в команді з Олегом Шаталюком, розповіла, що вистрілила на 140 балів.
"Для мене це гарний результат, вперше тримаю зброю в руках, відчуваю хвилювання, емоційне наповнення. Це класна ідея. Таке вміння може знадобитися в майбутньому", — сказала Діана Мазур.
"Щоб влучно стріляти, не потрібно хвилюватися, бо починаєш хитатись, збивається приціл. Потрібно знати теорію, як стріляти правильно. Вважаю, що юнаку важливо вміти стріляти, бо в країні війна, ніхто не знає, що буде далі", — сказав учасник від 22-го ліцею Володимир Дзіміна.
Стрілецькі змагання "Патріот" тривали годину. У підсумку перше місце посіла команда 22-го ліцею, другими стали одинадцятикласники 13-го ліцею, на третій сходинці – учні Вінницько-Хутірського ліцею. Усім учасникам вручили призи та подарунки, переможці отримали кубки.
"Завдяки проєкту тут будуть проводитися змагання не лише серед учнів нашого закладу. Ми будемо запрошувати інших учасників освітніх процесів, ветеранів ЗСУ, батьків, які захищають терени України, але приходять у відпустки, щоб і надалі проводити такі заходи", — розповіла директорка 22-го ліцею Галина Розторгуєва.
За її словами, програмно-апаратний комплекс коштував 460 тисяч гривень.
"Завдяки проєкту громадських інціатив наша школа придбала інтерактивний лазерний тир, до якого входять чотири види зброї: два автомати і два пістолети, ноутбуки, колонки, проектори, камери, які зчитують постріли, та дошки", — розповів вчитель "Захисту України" Олег Осаульчик.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp