Від початку війни жінки з села Тартак Жмеринської громади зліпили понад мільйон вареників для ЗСУ. Їхня волонтерська діяльність під назвою "Пекельна кухня" підтримує військових на передовій, забезпечуючи їх смачними стравами.
Про це повідомляє видання Жмеринка.city.
Щодня, у сільській бібліотеці, яка перетворилася на волонтерський центр, жінки та дівчата працюють на кухні. За словами завідувачки бібліотеки в селі Тартак Надії Лівшун, вимішування тіста, приготування начинок та ліплення вареників стали рутинною, але важливою частиною їхнього життя.

Всі працюють злагоджено: хтось готує начинку, хтось ліпить вареники, хтось варить на плиті. Кожен виконує свою функцію, але всі вони прагнуть однієї мети — підтримати військових.
За один підхід волонтери можуть зліпити понад 1200 вареників, а в особливі моменти, коли волонтери відправляють їжу на передову, вони передають відразу до 40 тисяч вареників за один раз, що становить 36 відер. Начинки вареників — різноманітні: картопля, сир, м’ясо, капуста. Для збереження свіжості вареників їх заливають натуральним смальцем із домашньої свинини.

Волонтери також готують інші страви, такі як голубці, котлети, салати, а також традиційні намазки на хліб із салом та спеціями. Їжу для військових вони не лише передають на лінію фронту, а й готують для поранених і тих, хто проходить реабілітацію в місцевих лікарнях.
Кожен вантаж, який відправляють для бійців, супроводжується вітальними листівками з віршами. Їх створює місцева поетеса Олеся, додаючи до кожного вантажу слова підтримки та настанови для бійців. Один із віршів, який часто супроводжує передачі, звучить так: "Ми вареники ліпили, щоб ви їли й довго жили. Щоб минали кулі люті, й вороги були забуті. Хай вас Бог оберігає, бо сім’я вдома чекає! Бережіть себе, тримайтесь! І додому повертайтесь!".
За словами Надії Лівшун, усі, хто працює на кухні, мають різний вік і професії, але їх єднає одне — бажання допомогти її захисникам.

Стіни бібліотеки, де працюють волонтерки, прикрашені вишитими рушниками, іконами, а в кутку стоїть касетна ракета, як трофей та знак вдячності від військових.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp