Перейти до основного змісту
На Вінниччині з початку року від лептоспірозу померли троє людей

На Вінниччині з початку року від лептоспірозу померли троє людей

Фахівець тримає тест на лептоспіроз
Фахівець тримає тест на лептоспіроз. Getty Images

З початку року на Вінниччині від лептоспірозу померли троє людей. Це небезпечна зоонозна інфекційна хвороба, спричинена збудником — бактерією Leptospira.

Загалом у регіоні зареєстрували 11 випадків даного захворювання. Про це повідомили в головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

"Дані випадки реєструвались: по три випадки в м.Вінниця та Гайсинському районі, по одному випадку у Могилів-Подільському, Жмеринському та Тульчинському районах, перебіг захворювання важкого ступеня тяжкості, який закінчився летально", — йдеться у повідомленні.

У Держпродспоживслужбі зазначили, що всі випадки захворювання на лептоспіроз впродовж 2024 року були зареєстровані в осіб чоловічої статі, вікова структура від 14 – 62 років.

"Такий розподіл за статтю тісно пов'язаний з переважаючим в області шляхом і місцем інфікування, у даних випадках зараження відбулось під час купання та риболовлі".

Як зазначили у Держпродспоживслужбі, спостерігається також сезонне збільшення захворюваності на лептоспіроз: серпень – 8 випадків.

"Джерелами інфікування лептоспірозом були гризуни, водний фактор передачі захворювання (купання в стоячій воді річки с.Немія, ставка с. Джугастра, річки Сіб смт. Дашів, ставка с. Махнівка, с. Тарасівка, р. Південний Буг та озера в районі "Тяжилів" у м. Вінниці. У трьох випадках (Могилів-Подільський, Тульчинський районах та м. Вінниця").

Фахівці надали рекомендації, які допоможуть запобігати захворюванню на лептоспіроз:

  • дотримуйтесь правил особистої гігієни: мийте руки з милом та обробляйте їх антисептиком;
  • не вживайте для пиття некип’ячену воду з відкритих водоймищ, неперевірених джерел;
  • уникайте купання у водоймищах із стоячою водою або які використовують для водопою сільськогосподарських тварин;
  • захищайте джерела питної води та продукти харчування від доступу гризунів;
  • проводьте регулярне знищення гризунів у житлових приміщеннях та місцях тримання худоби;
  • дотримуйтесь правил особистої гігієни при догляді за худобою – доцільно працювати в рукавичках, регулярно мийте руки, не їжте і не палить під час роботи.
  • працюючи на присадибній ділянці, остерігайтесь поранень – користуйтесь відповідним одягом та взуттям, захисними рукавичками.
  • упорядковуйте території населених пунктів та власних садиб, не допускайте влаштування несанкціонованих звалищ побутових відходів – місць виплоду гризунів;
  • для профілактики лептоспірозу вакцинуйте свійських тварин.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня

Вибір редакції

На початок