Вінничани можуть отримати безкоштовні швидкісні тести на гепатит С та ВІЛ-інфекцію, а також медичну та психосоціальну допомогу. Такі послуги пропонує мобільна амбулаторія міжнародного благодійного фонду "Альянс громадського здоров’я".
Про роботу мобільної соціальної команди фахівців з населенням області під час війни в етері Українського радіо Вінниця розповіла координаторка БФ Діана Баранова.
"Наша мобільна амбулаторія є проєктом, що спрямований на швидке тестування для людей, а особливо — з групи ризику. Це люди, які вживають наркотики, алкоголь. Також до нашої групи ризику відносяться і військові та усі, хто хоче перевіритися на такі захворювання, як ВІЛ і гепатит С", — зазначає Діана Баранова.
"В нашій мобільній амбулаторії є декілька спеціалістів, соціальних працівників і координатор. Ми співпрацюємо з кабінетами довіри, зі снідцентром, гепатитцентром, куди направляємо людей, з сімейними лікарями".
Мобільна амбулаторія виїжджає на різні локації у Вінниці та Вінницької області. Окрім швидкісних тестів на ВІЛ і гепатит, фахівці проєкту надають психосоціальну підтримку на всіх рівнях.
"Чимало людей бояться, або ж не знають, куди звертатись, якщо отримали позитивний статус, ми консультуємо, надаємо відповідну інформацію. Також ми транспортуємо людей до лікарні, до кабінетів довіри, де призначається відповідне лікування. Займаємось тим, що допомагаємо відновлювати документи (паспорт, ідентифікаційний код), підписувати декларації з сімейним лікарем. Інформуємо, як передаються ці захворювання. Надаємо безкоштовно презервативи, шприци, голки, тому що різні є ситуації, допомагаємо, — розповідає Діана Баранова.
Оскільки це мобільна амбулаторія, ми не прив'язані до офісу, до місця. Намагаємося виїжджати туди, де найбільше скупчення людей — ринки, вокзали. Зараз співпрацюємо з різними благодійними організаціями, які надають безкоштовні обіди для людей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Також туди приїжджаємо, консультуємо.
Усі послуги, які надаються — конфіденційні.
"Ми не питаємо людей прізвище, ім'я, по батькові. У нас є спеціальний код. Багато хто дійсно знає, що в суспільстві є ця стигма, що хтось побачить, чи ще щось. Навіть, можливо, людина і підозрює, що може бути хворою, але боїться. Тому ми розмовляємо, пояснюємо, що це все конфіденційно, що ми нікуди ці дані не передаємо, навіть, якщо в нас є можливість транспортувати людину в лікарню, то це теж за власним бажанням, насильно ніхто це не буде робити".
Мобільна амбулаторія на локації виїжджає щодня та планує охопити всі громади Вінниччини.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp