На Вінниччині для військових на реабілітації волонтери організовують риболовлю. Щотижня порибалити на ставок привозять кілька десятків бійців.
Про це Суспільному розповів волонтер і співорганізатор такого відпочинку для захисників В’ячеслав Поліщук. Він відповідає за наживку для риби, а також виступає у ролі кухаря. Поки хлопці рибалять, він розпалює багаття і готує юшку із риби, впійманої минулого тижня. Її — заморожує. За його словами, для вдалої страви потрібні велика риба і бажання.
"Щоразу ловимо рибу, і щоразу я її ховаю на наступний раз. Влаштовуємо таке дозвілля, щоб хлопцям допомогти, щоб не засиджувались у госпіталі. На природі краще", — сказав В'ячеслав Поліщук.
Такий спосіб реабілітації, на думку В’ячеслава, люблять чимало бійців. По кілька десятків щотижня виявляють бажання поїхати на риболовлю. В черговий раз долучилися 20 захисників.
Військовослужбовець Сергій Омельяненко розповів Суспільному, що такі емоції — то найкращий спосіб реабілітації. Навіть якщо не вдалось нічого впіймати.
"Сам процес, не стільки риба, — сказав Сергій Омельяненко.
Чоловік родом із Пирятина, що на Полтавщині, по шпиталях — понад рік. На фронті він з перших днів повномасштабного вторгнення РФ. Поранення отримав у вересні 2023.
"Прилетіло. Під міномет попав. Зв’язківець, працював, виконував завдання, прилетіло. Ногу втратив і руку. Пальці втратив", — розповів оборонець.
На риболовлі й Олександр Даценко. Боєць 72-ї бригади на службі з 2020 року. Брав участь в обороні Києва, далі були Бахмут і Вугледар. Поранення отримав у лютому 2023 року.
"На цей час було 26 операцій і три клінічні смерті. Життя продовжується. Не здаємось. Зараз на лікуванні 20 місяців і 13 днів", — сказав Олександр Даценко.
Серед рибалок і Євгеній Мельник на псевдо "Фокс". Він має бойовий досвід із 2014 року. 2018 через поранення був списаний зі служби й поїхав на заробітки у Польщу. В Україну повернувся 25 лютого 2022 року.
"Їхали, то була лише одна смуга на в’їзд. Всі інші — на виїзд. У 2016 році дав присягу на вірність українському народу, і для мене це щось означає", — розповів Євгеній Мельник.
Поранення чоловік отримав у січні 2024 поблизу населеного пункту Вербове Запорізької області. Нині він пересувається з тростиною. Ліва нога й досі погано функціонує, а в тілі — 30 осколків. Риболовлю жартома порівнює зі службою.
"Воно схоже. Витримка і там, і там потрібна. І морально-психологічна підготовка. Сам процес — це витримка. Для військового це обов’язково, і трошки удачі. Як клює — не повинно бути жодних помилок", — сказав Євгеній Мельник.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp