Понад пів сотні людей взяли участь в урочистому піднятті прапора на Замковій горі у Вінниці. Захід приурочили до Дня української Державності.
Серед учасників заходу Тетяна Калина. Прийшла зі своїми синами — семирічним Іваном та чотирирічним Данилом. Вони з Херсона.
"Ми розуміємо наскільки важливо підтримувати такі заходи і показувати наскільки Україна цілісна і єдина", розповіла Тетяна.
Начальниця управління культури і креативних індустрій департаменту гуманітарної політики ОВА Ольга Дернова Суспільному розповіла, серед присутніх на заході представники влади, курсанти національної Академії нацгвардії України, військовослужбовці ЗСУ.
Аби вшанувати памʼять державних діячів, зокрема Тараса Шевченка, Василя Стуса, біля їхніх памʼятних знаків військовослужбовці ЗСУ поклали декоративні композиції.
День Української Державності
Уперше відзначати День Української Державності на державному рівні запропонували 5 лютого 2018-го. 24 серпня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав указ про створення свята. Цього дня відзначають тисячолітню історію українського державотворення.
"Історія української церкви нерозривно пов’язана з історією української держави. Логічно, що День Державності був прив’язаний до дня Хрещення Русі", — сказав історик Юрій Митрофаненко.
28 липня 988 року князь Київський Володимир Великий хрестив Русь. "Це був цивілізаційний вибір, щоб вписатися в європейський простір. Піддані князя, в переважній більшості, були язичниками. В той час, як інші країни були охрещені або мали віру в одного бога", — додає історик Олександр Чорний.
До 2023 році День Державності відзначався 28 липня. Та з 2024 року його святкуватимуть 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський стиль календаря.