Намагався втекти у Молдову: у Дністрі потонув 22-річний вінничанин

Намагався втекти у Молдову: у Дністрі потонув 22-річний вінничанин

Чоловіки, яких затримали прикордонники на Вінниччині
Чоловіки, яких затримали прикордонники на Вінниччині. Державна прикордонна служба України

22-річний вінничанин потонув у Дністрі, намагаючися вплав подолати річку, аби потрапити у Молдову. Він планував з іншими трьома чоловіками зробити це на човні, однак це зробити завадили прикордонники.

Як повідомили на сайті Державної прикордонної служби, уночі прикордонники Могилів-Подільського загону за допомогою тепловізійного пристрою помітили човен, який рухався з боку Молдови, а на українському березі до води наближалися четверо людей. Аби попередити незаконний перетин кордону, наряд здійснив попереджувальні постріли вгору.

Після цього чоловіки кинулися у воду та сподівалися доплисти до човна. Проте "перевізник", зрозумівши, що їх викрили, розвернувся назад. Троє чоловіків, а це 27-річні мешканці Херсонської та Івано-Франківської області та 19-річний житель Маріуполя, повернулися на берег. А ось 22-річний житель Вінниччини продовжив самотужки долати річку вплав та згодом зник під водою.

Українські прикордонники до пошуково-рятувальної роботи долучили молдовських колег. Тіло вінничанина знайшли згодом неподалік від берега.

Правоохоронці встановили, що до моменту зустрічі на березі чоловіки між собою не були знайомі, також не були поінформовані, що їм доведеться долати річку. Вони діяли за вказівками так званих організаторів "нелегальної подорожі", з якими комунікували за допомогою анонімного каналу в мережі. Кожен з порушників перерахував на електронний гаманець організаторів по 10 тисяч доларів.

Наразі справою займається поліція.

На початок