Незаконно вирубували дерева: на Вінниччині трьом чоловікам повідомили про підозру

Незаконно вирубували дерева: на Вінниччині трьом чоловікам повідомили про підозру

Дерева, які незаконно зрізали підозрювані у Гайсинському районі
Дерева, які незаконно зрізали підозрювані у Гайсинському районі. ГУ Нацполіції у Вінницькій області

До семи років позбавлення волі загрожує трьом мешканцям Вінниччини, яких підозрюють у незаконній вирубці дерев. Завдані державі збитки оцінили у 1,5 мільйона гривень.

Як повідомили на сайті ГУ Нацполіції у Вінницькій області, у розробці схеми незаконної порубки звинувачують 37-річного мешканця Гайсинського району. За словами правоохоронців, він розробив план, як вирубувати дерева, переробляти їх на дрова та продавати. До роботи залучив двох спільників.

Чоловіків підозрюють у тому, що протягом грудня 2023 року у полезахисних смугах та інших захисних лісових насадженнях Гайсинського району вони незаконно рубали дерева різних порід та діаметрів. Зрізану деревину перевозили на заздалегідь орендовану територію деревообробного підприємства, перероблювали на паливні дрова та продавали.

Незаконно вирубували дерева: на Вінниччині трьом чоловікам повідомили про підозру
Правоохоронці документують факт незаконної вирубки дерев. ГУ Нацполіції у Вінницькій області

Правоохоронці провели обшуки у місці, де зберігали та переробляли незаконно заготовлену деревину, та виявили там речові докази, а саме деревину дуба, інструменти, мобільні телефони, документи, чорнові записи та автомобіль, на якому перевозили дерева та перероблену продукцію з них. На все наклали арешт.

Організатору угруповання оголосили про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 та ч. 4 ст. 246 (Організація та здійснення незаконної порубки дерев у захисних та інших лісових насадженнях, перевезенні, зберіганні незаконно зрубаних дерев, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене повторно, організованою групою) КК України. Його спільникам — за ч. 3 ст. 28 та ч. 4 ст. 246 (здійснення незаконної порубки дерев у захисних та інших лісових насадженнях, перевезенні, зберіганні незаконно зрубаних дерев, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене повторно, організованою групою) КК України.

Слідчі звернулися з клопотанням до суду про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок