У Вінниці до патронатної родини влаштували трьох внутрішньо переміщених дітей

У Вінниці до патронатної родини влаштували трьох внутрішньо переміщених дітей

У Вінниці до родини патронатного вихователя влаштували троє маленьких дітей
У Вінниці до родини патронатного вихователя влаштували троє маленьких дітей. Вінницька міська рада

Сьогодні, 28 травня, у Вінниці до родини патронатного вихователя влаштували троє маленьких дітей: двох 6-річних дівчат та 4-річного хлопчика.

Діти опинилися у складних життєвих обставинах й тимчасово проживатимуть у родині патронатної виховательки Ганни Чернюк. Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради.

Дуже важливо, аби діти перебували саме у сімейних формах виховання. Коли йде судовий процес відібрання дитини з біологічної родини або отримання статусу дитини-сироти чи позбавленої батьківського піклування, треба, щоб діти перебували під відповідним наглядом. Найкращим варіантом є саме сім’я патронатного вихователя. Це своєрідна “швидка допомога” в громаді для дитини та її сім’ї, яка перебуває в складних життєвих обставинах та не має можливості жити у своїй сім’ї, – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.

У родині патронатного вихователя дитина може перебувати від 3 до 6 місяців. За цей період Служба у справах дітей допомагає біологічній родині вийти з кризової ситуації.

В іншому випадку – діти набувають відповідного статусу, і Служба у справах дітей має право влаштовувати їх у прийомну родину або дитячий будинок сімейного типу, — додає Якубович.

Сім’я 6-річних Даніели та Домініки і 4-річного Данила є внутрішньо переміщеною. Вони переїхали до Вінницької області з Бучанського району Київщини з початком повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

Спочатку їх влаштували до центру реабілітації, тому що вже були проблеми в родині. На жаль, мати відмовилася забрати дітей із закладу. Ми звернулися до суду з позовом про відібрання дітей у матері без позбавлення батьківських прав. Поки будуть тривати судові процедури, троє діток перебуватимуть у родині патронатного вихователя Ганни Олександрівни Чернюк, – розповіла начальниця Служби у справах дітей Людмила Шафранська.

Діти проживатимуть у родині патронатної виховательки в селі Малі Крушлинці.

Мої діти активно займалися благодійністю, допомагали дітям-сиротам, відвідували інтернатні заклади для підтримки дітей. І саме діти запропонували мені стати патронатним вихователям, щоб допомогти маленьким хлопцям і дівчатам, у яких є проблеми в сім’ї. Зараз мої діти вже дорослі, вони живуть окремо, а у мене достатньо любові, аби поділитися нею з іншими дітками, — сказала Галина Чернюк.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок