Оборонцю з Вінниччини просять присвоїти звання Героя України

Оборонцю з Вінниччини просять присвоїти звання Героя України

Оборонцю з Вінниччини просять присвоїти звання Героя України
Оборонцю з Вінниччини просять присвоїти звання Героя України. Вінницька міськрада

Звання Героя України (посмертно) просять присвоїти загиблому захиснику з Вінниччини Леоніду Кобчику. Відповідну петицію зареєстрували на сайті президента. Наразі триває збір підписів.

З серпня 2014 року по липень 2015 року Леонід був на посаді командира 3-го відділення 3-го взводу оперативного призначення, роти оперативного призначення військової частини 3008 Західного ОТО НГУ. Виконував бойові завдання із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, під час проведення АТО. 26 лютого 2022 року мобілізований до 3 артилерійської батареї артилерійського дивізіону 79 окремої Таврійської десантно-штурмової бригади. З лютого 2022 року по квітень 2022 року брав участь в обороні м. Миколаєва та Миколаївської області на позиціях артилерійської батареї по знищенню колон противника, який намагався захопити місто. З квітня 2022 року по квітень 2024 року виконував бойові завдання із забезпечення національної безпеки в Донецькій та Луганській областях. З травня по серпень 2022 року приймав участь в обороні м. Лиману Донецької області. 19 квітня 2022 року під час артилерійського обстрілу продовжив виконувати завдання та вмілими діями, саме його зведеного розрахунку, було вражено ворожий танк, пошкоджено дві БМП та знищено значну кількість противника. За що був нагороджений Почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України “Золотий хрест”. З квітня 2023 року був призначений водієм 3 артилерійської батареї. Приймав активну участь в облаштуванні передових позицій десантно-штурмового батальйону.

1 квітня 2024 року під час виконання бойового завдання з екстреної евакуації військовослужбовців та обладнання, в районі спостережного посту поблизу н.п. Новомихайлівка Донецької області, внаслідок артилерійського обстрілу чоловік загинув.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок