"Було важко дихати і ми майже нічого не бачили", – працівник про обстріл Ладижинської ТЕС

"Було важко дихати і ми майже нічого не бачили", – працівник про обстріл Ладижинської ТЕС

Старший машиніст енергоблоків на Ладижинській ТЕС Михайло
Старший машиніст енергоблоків на Ладижинській ТЕС Михайло. ДТЕК Ладижинська ТЕС

Старший машиніст енергоблоків на Ладижинській ТЕС Михайло працює вже понад 30 років. Його завдання – забезпечувати ефективну та безпечну експлуатацію загальностанційного обладнання.

Батько чоловіка колись працював на цій станції, тож Михайло нині продовжує цю справу. Робоче місце чоловіка – блочний щит керування, який він не покидає під час зміни навіть, коли лунає сигнал повітряної тривоги. Про це повідомляють на Facebook-сторінці ДТЕК Ладижинська ТЕС.

Нещодавно вахта Михайла вперше потрапила під обстріл РФ. Коли чоловік та його колеги дізналися про пуски ракет, вони підготовлювали необхідне обладнання, яке мало допомогти зменшити можливу шкоду при влучанні ракет.

Станція – доволі складне виробництво, де все взаємопов’язано, і енергетики, маючи досвід минулих обстрілів, намагаються вжити всіх можливих заходів для захисту ТЕС.

"Після першого прильоту піднялося багато пилу, було важко дихати і ми майже нічого не бачили. Та ми вже знали, що наша попередня підготовка необхідного обладнання може допомогти нам хоч трохи зменшити руйнівні наслідки від ракет. Обладнання було готово, але треба було його ввімкнути якнайскоріше. Тож довелося бігати це робити прямо під час обстрілу. Вже, коли обстріл закінчився, разом з колегам допомагав рятувати обладнання та ліквідовувати наслідки", — згадує той час Михайло.

Михайло та його колеги продовжують працювати й намагатися відновити обладнання попри небезпеку і дуже велику руйнацію.

"Мені складно та боляче бачити рідну станцію у такому стані після обстрілів. Але ми не опускаємо руки, в нас хороша команда, ми тримаємося разом. Все відбудуємо та відновимо рано чи пізно, інших варіантів просто немає", — переконаний Михайло.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок