У Держекоінспекції прокоментували будівництво кар'єру у селі Буша на Вінниччині

У Держекоінспекції прокоментували будівництво кар'єру у селі Буша на Вінниччині

Жителі села Буша на Вінниччині
Схід жителів села Буша на Вінниччині. Суспільне Вінниця

У Держекоінспекції на запит Вінницької облради прокоментували будівництва кар’єру поблизу історико-культурного заповідника у селі Буша Ямпільської громади.

Інформація про продаж з аукціону спеціального дозволу на користування надрами та видобування вапняків, трепелу та кременистої крейди на родовищі "Бушанське" на Вінниччині була оприлюднена на початку квітня. Аукціон провела Державна служба геології та надр України 26 березня 2024 року. Це викликало протест у місцевих жителів, екозахисників та активістів.

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області наголосила, що суб’єкту господарювання, який отримав спеціальний дозвіл на користування надрами, до початку видобування корисних копалин необхідно здійснити кілька кроків. Про це повідомили у Вінницькій облраді.

Зокрема, в обов’язковому порядку зареєструвати в Державному земельному кадастрі право на користування земельною ділянкою в межах, де планується видобування.

А також отримати позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля. Ця процедура передбачає обов’язкове проведення громадських слухань. Під час них представники громади будуть мати можливість вносити свої зауваження та заперечення щодо діяльності гірничодобувного підприємства.

Що відомо

  • Державний історико-культурний заповідник Буша — визначна пам'ятка національного масштабу. Заповідник створено на основі комплексу об’єктів культурної спадщини. На території заповідника розташовані 2 пам’ятки національного значення: скельний храм ІІ-V-ХVІ ст., підземні ходи та оборонна фортеця ХVІ - ХVІІ ст., міська ратуша ХVІ ст., а також багатошарові поселення трипільської, скіфської, пеньківської та давньоруської культури, середньовічне кладовище, "Гайдамацький яр" — геологічний пам'ятник та унікальна каньйоноподібна долина.
На початок