У Вінниці ювеліри майструють брелоки із фронтових гільз, щоб допомогти оборонцям

У Вінниці ювеліри майструють брелоки із фронтових гільз, щоб допомогти оборонцям

Вінницькі ювеліри майструють підвіски й брелоки, щоб допомогти оборонцям. За основу взяли відстріляні гільзи, які привезла волонтерка Наталія Жданова з Донецького напрямку. Їх доукомплектували срібними кулями.

Готові вироби розігрують, щоб придбати FPV-дрони для захисників. Про це Суспільному розповіла Наталя Тиндик. Жінка 20 років присвятила ювелірній справі та має власне виробництво прикрас.

"Кожна людина, яка має якусь справу і хоче зробити свій внесок, повинна діяти. Сіли, подумали й вирішили зробити брелоки й підвіски з гільз, доповнивши їх срібними наконечниками, щоб можна було продати, а кошти задонатити на ЗСУ", — говорить Наталя Тиндик.

Виготовлення прикрас почали із 3-d моделювання. Для цього кулі до гільз намалювали в програмі.

"Привезли ці гільзи й сказали: "Треба патрони срібні, щоб виготовити підвіски та брелоки". Перемалювала таку гільзу, обмалювала кулі. Дивилася багато інформації щодо розмірів для того, щоб повторити це у 3-d. Далі надрукувала їх на 3-d принтері й вийшли такі кулі з пластику", — розповіла дизайнерка ювелірних виробів Антоніна Мельникова.

Процес виготовлення прикрас із відстріляних гільз
Процес виготовлення брелоків із відстріляних гільз. Суспільне Вінниця

На друк однієї пластикової кулі на 3-d принтері дизайнерка витрачає близько 4 годин. Далі, щоб виготовити її зі срібла, кілька тижнів працювали різні фахівці. Олександр Голузов зробив пресформу та вилив модель кулі із воску.

"Моя задача була зробити пресформу з гуми. Після чого її виливаємо на восковому інжекторі та передаємо ці моделі в лиття. Коли витікає гарячий віск, заливаємо сріблом", — розповів Олександр Голузов.

Лиття — це передостанній етап. Завершують роботу монтувальники й полірувальники.

"Це такий маленький привіт із передової, пам'ять і символіка від наших хлопців для наших людей, щоб ніхто не забував, що у країні війна. Людина зможе комбінувати: підвіска чи брелок до ключів. Буде наш логотип з гаслами "Слава Україні!", "Слава ЗСУ", "Слава Героям" на сріблі", — говорить Наталя Тиндик.

Процес виготовлення срібної кулі до відстріляних гільз
Процес виготовлення срібної кулі до відстріляних гільз. Суспільне Вінниця

Працюють вінницькі ювеліри задарма, матеріали купують за власний кошт. На одну кулю йде 10-15 грамів срібла. Наразі в роботі 20 брелоків і підвісок.

Процес виготовлення прикрас із відстріляних гільз
Процес виготовлення брелоків із відстріляних гільз. Суспільне Вінниця

Розіграш брелоків і підвісок за донат проведе на своїй FB-сторінці волонтерка Наталя Жданова, яка й привезла гільзи з Донецького напрямку. Стартує він 15 квітня і триватиме до 22 квітня.

"Друзі, просимо вас долучитися до цього аукціону, цього збору. Він надважливий. Хлопці чекають на нашу допомогу. Аукціон триватиме протягом тижня і кожен найактивніший донат — обов'язково отримає приз", — каже волонтерка Альона Барчишена.

Процес виготовлення прикрас із відстріляних гільз
Відстріляні гільзи. Суспільне Вінниця

Фіксованого донату не встановлювали, щоб участь міг взяти будь-хто — і діти, і пенсіонери. Переможців обиратимуть рандомно.

На початок