Два роки очікування з полону: історія морпіха Василя Касенюка

Два роки очікування з полону: історія морпіха Василя Касенюка

“Україна та морська піхота — сенс його життя!”, — так про свого чоловіка Василя Касенюка розповідає Марія Штигеран. Він — морський піхотинець, який з 2015 року бореться за Україну. З початку повномасштабного вторгнення РФ воював у Маріуполі, де потрапив у полон. Зараз військовий перебуває у виправній колонії в Мордовії.

Про це жінка розповіла в інтерв'ю Суспільному.

Історія морпіха Василя Касенюка
Марія Штигеран та Василь Касенюк. Особистий архів Марії Штигеран

Повномасштабне вторгнення РФ Василь Касенюк зустрів у складі 501 окремого батальйону морської піхоти 36 ОБрМП ім. контрадмірала Михайла Білинського. Разом з побратимами, в повному оточенні, вів бої за Маріуполь на металургійному комбінаті ім. Ілліча.

"Вони їхали на підсилення позицій, а потрапили в полон", — каже дружина морпіха Марія Штигеран. Їй про це розповіли інші, вже звільнені з полону військові.

З Маріуполя Василя Касенюка перевезли в Сартану, потім — у колонію в Оленівці. Далі етапували в Тульську область. Рік про нього нічого не було відомо, поки після чергового обміну звільнений прикордонник не розповів, що Василь Касенюк перебуває у виправній колонії в Мордовії.

Марія навіть знає номер камери, в якій тримають її чоловіка. "Пішла б туди пішки, як би знала, що мені його повернути!", — зазначила жінка.

Історія морпіха Василя Касенюка
На фото морський піхотинець Василь Касенюк в російському полоні. Особистий архів Марії Штигеран

За словами дружини військового, Товариство Червоного Хреста України переконує родину, що Василь Касенюк перебуває в списку полонених, проте цих списків ніхто не надає.

Історія морпіха Василя Касенюка
На фото морський піхотинець Василь Касенюк. Особистий архів Марії Штигеран

Василь Касенюк захищає Україну з 2015 року. Військовий брав участь у зоні проведення АТО, де отримав поранення. Після лікування та реабілітації його "списали".

"Він не зміг в цивільному житті пристосуватися. Його стихія — морська піхота, він потрапив туди, був задоволений. Перед початком повномасштабного вторгнення мені казав, що буде війна. Ми обговорили, як себе поводити в разі початку війни. Єдине, що не обговорили — полон", — розповіла Марія Штигеран.

Історія морпіха Василя Касенюка
На фото морський піхотинець Василь Касенюк. Особистий архів Марії Штигеран

Зараз Марія Штигеран продовжує щоденну боротьбу за повернення коханого з полону. А ще — мріє випити з ним філіжанку кави у своїй тематичній кав'ярні, яка вся у прапорах та плакатах з акцій-нагадувань про полонених.

На початок